Здоров'я

Вчені США попередила про епідемію мозкових черв’яків, викликають параліч

Американські дослідники виявили, що щурячий легеневий хробак Angiostrongylus cantonensis поширився на п’ять округів штату Флорида. Вчені вважають, що розширення ареалу проживання паразита пов’язано з глобальним потеплінням і в майбутньому більше людей стане жертвами ангіостронгілеза — ураження мозку гельмінтами. Про це повідомляє видання Gizmodo.


Людина заражається A. cantonensis, коли вживає сире м’ясо молюсків, ракоподібних або жаб. Потрапляючи в мозок, черв’як викликає менінгоенцефаліт, що приводить до порушення роботи центральної нервової системи, а у важких випадках — до смерті. Личинки зазвичай гинуть, проте навколо них утворюються області некрозу мозкових тканин. Симптоми включають в себе головний біль, лихоманку, блювоту, нудоту, а також параліч м’язів кінцівок.

У 2017 році лікарі підтвердили 16 випадків зараження людей гельмінтами на Гавайських островах, хоча до цієї епідемії за останні 20 років у цьому регіоні було лише два випадки ангіостронгілеза. A. cantonensis виявили також у штатах Каліфорнія, Алабама, Луїзіана і Флорида.

У ході життєвого циклу личинки легеневого хробака потрапляють в проміжних господарів — равликів, які поїдаються щурами. В організмі гризунів гельмінт продовжує свій розвиток.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button