Фото

Британські архітектори побудували будинок, який можна використовувати на Марсі (фото)

У Брістолі представили проект “Building a Martian House” (будівництво будинку на Марсі). Інсталяція представляє будинок, який пристосований для життя на Марсі.

Прототип будинку, який повністю адаптований до суворих умов Марса представили в Брістолі. Проект “Building a Martian House” став результатом співпраці між художниками, вченими, архітекторами та інженерами.

Двоповерховий будинок площею 53 кв. м живиться від сонячних батарей і спроектований таким чином, щоб бути легким і витримувати екологічні складності, з якими доведеться зіткнутися на Марсі. Наприклад, жителям будинку не страшні температура -63 ° з і вплив галактичної і космічної радіації.

Вітальня і система гідропоніки. Зображення: Hugh Broughton Architects

Верхній рівень призначений для розміщення на поверхні і утворений з використанням надувної фольги з золотим покриттям під тиском, що робить його досить легким для транспортування на Марс. У прототипі фольга заповнена звичайним повітрям, щоб його можна було повторно використовувати. У реальних марсіанських умовах ця область буде наповнена реголітом – марсіанським грунтом, який забезпечить захист від сонячного і космічного випромінювання.

Дворівнева система будинку на Марсі. Зображення: Hugh Broughton Architects

У надземній частині будівлі буде простора вітальня. За допомогою гідропонних установок тут буде вирощуватися велика кількість рослин, що за задумом авторів має допомогти учасникам майбутніх місій відпочити і розслабитися. З метою економії води гідропонна система буде з’єднуватися з системами миття і кухонного водопостачання. Крім того, у вітальні встановлено велике панорамне вікно. Зараз за ним видно пристань Брістоля, але на Марсі його замінять унікальні ландшафти з червоного піску.

Прототип марсіанського будинку в Брістолі. Зображення: Hugh Broughton Architects

Нижній рівень буде побудований під землею в лавових трубах, що існують під поверхнею планети. Оскільки Марс має тонку атмосферу, це захистить жителів від високих рівнів радіації. Прототип в Брістолі укладений у фанеру. На цьому рівні знаходиться диспетчерська з усіма системами життєзабезпечення, що живлять будинок, дві компактні спальні “капсули”; поряд з душем і “марсіанським туалетом” з низьким споживанням води.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button