Технології

Внайшли біотканину зі злаків, яка загоює рани

Внайшли біотканину зі злаків, яка загоює раниУ Бійському Інституті проблем хіміко-енергетичних технологій (ІПХЕТ СО РАН), Росія, створена бактеріальна біосумісна целюлоза, яка може бути використана при пошкодженнях шкіри, а також в майбутньому дозволить відновлювати кровоносні судини і хрящі.

Для створення унікального матеріалу з цінними властивостями алтайські вчені використовували міскантус – один з найпопулярніших в садівництві декоративних злаків.

Як пояснила журналістам завідувач лабораторією біоконверсії ІПХЕТ СО РАН, кандидат хімічних наук Віра Будаева, дана розробка дуже важлива в разі пошкодження поверхні шкіри людини – це можуть бути опіки і рани. У перспективі з біосумісної целюлози можна буде робити кровоносні судини і хрящі.

Виглядає бактеріальна целюлоза як найтонша тканина – діаметр її волокон не перевищує п’яти нанометрів. Два десятки таких волокон можна легко укласти в одну борозенку звичайного компакт-диска.

За словами Віри Будаєва, в Алтайському краї є велика кількість підприємств, які можуть взяти на себе реалізацію нової ідеї – виготовляти унікальну тканину з дуже доступної сировини. Дані підприємства вже працюють над спільними проектами в рамках алтайського біофармацевтичного кластера.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button