Технології

CATL представила ультраємкі акумулятори для літаків

Компанія CATL планує досягти дальності польоту до 3000 км до 2027 року.

Розробка літальних апаратів на електричній тязі виходить за рамки створення квадрокоптерів з обмеженим радіусом польоту. Електрифікація очікує і літаки традиційного компонування.

На Всесвітньому економічному форумі в Китаї голова ради директорів CATL Робін Цзен повідомив про успішні випробування чотиритонного літального апарату, оснащеного високощільними тяговими батареями. Тести проходили спільно з авіабудівною корпорацією COMAC. Ці батареї CATL розробляє з 2019 року, і вони мають щільність заряду 500 Вт-год/кг, що вдвічі перевищує показники сучасних акумуляторів для електромобілів. Їх планують використовувати і в електромобілях.

Результати дають змогу CATL сподіватися, що до 2027-2028 років у Китаї буде створено восьмитонні літаки з дальністю польоту 2000-3000 км без підзарядки. Для малої комерційної авіації такі характеристики вже роблять можливим перехід на електричну тягу. Однак замінити великі пасажирські лайнери, такі як Boeing 747 зі злітною масою до 450 тонн, вдасться не скоро, хоча прогрес у комерційному секторі очевидний.

Крім того, глава CATL зазначив, що компанія планує представити друге покоління натрій-іонних батарей наступного року. Ці батареї матимуть нижчу собівартість, збільшений термін служби і поліпшену стійкість до низьких температур. За шкалою готовності до серійного виробництва, за словами голови ради директорів CATL, вони вже на рівні 7 з 10.

Contemporary Amperex Technology Company Limited (CATL) – китайський виробник паливних елементів, літій-іонних, літій-залізо-фосфатних і літій-полімерних акумуляторів для електротранспорту та систем накопичення енергії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button