Технології

Атомна станція може з’явитися в кожному місті і на кожному заводі

Після сертифікації нового реактора, документи на який вже подано, у кожного містечка може з’явитися власна атомна станція, яка живить його енергією, – безпечна і ефективна.

NuScale

Енергетичний стартап в Орегоні (США) збирається змінити ставлення людей до атомної енергії. Розроблений реактор NuScale має невеликі розміри й, як стверджують його творці, набагато безпечніше, ніж будь-які сучасні ядерні реактори: його простіше помістити в захисний кожух і легше контролювати в разі надзвичайної ситуації.

Одним з плюсів використання нового реактора є те, що його не потрібно ховати в 15-кілометровій зоні відчуження. Він може знаходитися в межах міста і живити його електроенергією, причому без втрат при передачі на багатокілометрові відстані. Таким чином, ландшафт позбудеться і від небезпечних для людей ЛЕП. Розробники заявляють про нове чисте джерело енергії, яке, як вони кажуть, так само гарне, як енергія вітру або сонця.

У реакторі NuScale активна зона охолоджується за допомогою циркуляції звичайної прісної води, як це відбувається на сучасних діючих атомних станціях, але в набагато меншому масштабі і внаслідок гравітації. Через розміри в реакторі знаходиться зовсім небагато ядерного палива, яке легко контролювати. Потужність NuScale становить 60 МВт на годину, що в десятки та сотні разів менше, ніж потужність атомних станцій, але при необхідності число реакторів можна збільшувати, отримуючи в результаті необхідну кількість енергії.

Таким чином, в майбутньому замість сотень потенційно небезпечних атомних станцій можуть з’явитися тисячі безпечних, що займають набагато менше місця і не вимагають складної інфраструктури.

Технічна документація модульних ядерних реакторів NuScale містить 12 000 сторінок. Наразі вона перебуває на розгляді Комісії з ядерного регулювання США. Незважаючи на те, що офіційно конструкція першого малого реактора вже отримала схвалення, компанія тримає сам процес його побудови та встановлення в секреті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button