Земля

Цезар знищив сотні тисяч давньогерманських воїнів

Археологи з Амстердамського вільного університету підтвердили події Галльської війни, в ході якої Юлій Цезар знищив, за різними даними, від 150 до 400 тисяч воїнів давньогерманських племен тенктерів і узипетів.

bcd70deebc4a446ea126a4bcd66ede78

До своїх висновків учені дійшли після радіовуглецевого аналізу артефактів бою, що стався в околицях міста Кесселя на півдні Нідерландів. Протягом 30 років вчені знаходили на місці розкопок безліч стріл, мечів і шоломів, вік яких датується першим століттям до нашої ери.

«Нам вперше вдалося явно довести присутність Цезаря і його військ на голландській землі», — сказав археолог Ніко Ройманс з Амстердамського вільного університету. Фахівець оцінив втрати давніх германців в 150-200 тисяч осіб (у звіті римського полководця згадувалося про 400 тисяч убитих).

Племена тенктерів і узипетів прийшли зі східних областей Рейну в 55-му році до нашої ери і звернулися до Цезарю з проханням про союзництво. Римський полководець відмовив їм і послав свої війська знищити обидва давньогерманських племені.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button