Земля

Вірус, схожий на COVID, виявили у кажанів у Китаї

Дослідники з Університету Сунь Ятсена в Шеньчжені, Інституту контролю ендемічних захворювань Юньнань та Університету Сіднея взяли зразки у кажанів провінції Юньнань. В результаті дослідження було знайдено п’ять вірусів, які можуть бути патогенними для людей і тварин.

Photo by Nils Bouillard on Unsplash

Для дослідження, результати якого описані в препринті публікації на сайті bioRxiv, вчені відібрали зразки прямої кишки у 149 кажанів. Тварини представляють 15 різних видів, що мешкають в шести округах або містах китайської провінції Юньнань. Для кожної окремої миші дослідники проводили аналіз та секвенування РНК.

Результати дослідження показали високу частоту одночасного зараження одного кажана декількома вірусами. Це може призвести до того, що існуючі віруси замінять частини свого генетичного коду (рекомбінують) з утворенням нових патогенів, відзначають вчені.

Поширення вірусів, ідентифікованих в провінції Юньнань. Зображення: Jing Wang et al., bioRxiv

Серед знайдених вірусів вчені відзначили BtSY2-вірус, що нагадує SARS-CoV-2, який викликав у 2020 році пандемію коронавірусу. BtSY2 також має “домен, що зв’язує рецептор” – ключову частину білка, схожого на шип, який використовується для фіксації на клітинах людини. Цей вірус може використовувати людський рецептор ACE2 для проникнення в клітину, відзначають вчені.

Попередні дослідження вже показували, що провінція Юньнань на південному заході Китаю є осередком поширення вірусів, які переносять кажани. Дослідники вважають, що своєчасне виявлення та аналіз потенційних патогенів допоможуть запобігти широкому поширенню захворювань у майбутньому.

Нагадаємо, за даними китайської влади зараз країна стикається з рекордним спалахом короновірусної інфекції. 24 листопада в країні було виявлено 32 943 нових випадки зараження, з яких понад 3 тис.пов’язані з проявом симптомів захворювання. Рекорд попередньої хвилі становив трохи більше 29 тис.хворих на день і був встановлений в квітні поточного року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments