Наука

Чай в пакетиках визнали небезпечним

Канадські вчені розповіли про смертельну небезпеку звичайного пакетику чаю. З чашкою напою в організм людини можуть потрапити мільярди пластикових частинок, колонії мікробів і шкідливі хімічні речовини.

Результати нового дослідження опубліковані в журналі Environmental Science&Technology Американського хімічного товариства.

Були протестовані чотири комерційні марки чаю в пластикових чайних пакетиках. Дослідники виявили, що один пакетик випускає в окріп близько 11,6 мільярда мікрочастинок пластику і 3,1 мільярда наночастинок.

«Ці рівні в тисячі разів вище виявлених раніше в інших продуктах харчування», — йдеться в заяві Американського хімічного товариства.

Вчені також перевірили «пластиковий» чай на дафніях (водяних бліх). Хоча водяні блохи вижили, вони показали «деякі анатомічні і поведінкові відхилення».

В раніше проведеному дослідженні ВООЗ йдеться, що потенційну небезпеку, яку можуть представляти самі частинки пластику, хімічні речовини в них і мікроорганізми, які прикріплюються і колонізують мікропластик.

За словами вчених, необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, чи може чайний мікропластик бути шкідливим для людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments