Наука

Традиційна індійська медицина виявилася ефективна при лікуванні діабету другого типу

Виявилося, деякі ліки, які використовують в Аюрведе – традиційній системі медицини Південної Азії, – допомагають підтримувати рівень цукру в крові пацієнтів з діабетом другого типу. Крім того, ці препарати дозволяють знизити масу тіла, стабілізувати тиск і рівень холестерину.

Вчені з Ноттінгемського університету (Великобританія) прийшли до висновку, що кілька ліків, які використовуються в Аюрведе, ефективні при лікуванні пацієнтів з діабетом другого типу. Аюрведа – це традиційна система альтернативної медицини, яка використовувалася протягом тисячоліть у багатьох країнах Південної Азії, таких як Індія та Непал. Деякі з досліджених препаратів застосовують і в інших частинах світу, в тому числі в Ірані, Китаї та Мексиці.

У аюрведу входить не тільки застосування лікарських препаратів, що містять інгредієнти рослинного, тваринного або мінерального походження, а й зміни способу життя, такі як дієта, і різні методи детоксикації та очищення організму.

Проте в статті, опублікованій в журналі Frontiers in Pharmacology, вчені оцінювали лише ефект ліків. Всього автори досліджували 98 аюрведичних препаратів. З’ясувалося, що вони здатні контролювати рівень цукру, знижувати масу тіла, стабілізувати тиск і рівень холестерину, що також важливо для пацієнтів з діабетом.

Діабет другого типу являє собою складне захворювання, що має серйозні медичні, соціальні та економічні наслідки. З приводу цієї хвороби пацієнти з країн Азії найчастіше звертаються до аюрведичних практик — як правило, через те, що ця система відповідає їх уявленням про здоров’я і культуру.

Особливо подібні практики поширені серед сільського, бідного, похилого та корінного населення. Багато пацієнтів з діабетом другого типу вважають за краще не використовувати західні ліки через побічні ефекти, високу вартість і способу введення (вони здебільшого ін’єкційні).

Попередні систематичні дослідження потенціалу аюрведи для лікування діабету другого типу не надали вичерпного опису впливу і ефекту всіх традиційних ліків, які використовують для лікування цієї хвороби. Нова робота стала першим оглядом такого масштабу.

Надалі вчені планують продовжити дослідження в цій області для зміцнення доказової бази і проведення повторних випробувань. За словами авторів, хоча деякі традиційні ліки дійсно можуть мати ефект, не варто нехтувати рекомендаціями лікарів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button