Наука

Біологи знайшли спосіб уникнути укусів комарів

Комарі здатні запам’ятовувати запахи, пов’язані з небезпекою, і згодом уникати їх. Це здатне допомогти в розробці засобів боротьби з комарами, які переносять небезпечні захворювання. До такого висновку прийшли біологи з Вашингтонського університету в США, їх роботу публікує Current Biology.

В ході дослідження самок жовтолихомонного комара поміщали в камеру, де перебувала тканина з запахами різних людей і мишей. Коли піддослідні на неї сідали, вчені за допомогою вібрації симулювали захист жертви від укусів.

Через 24 години комарів випустили в інший простір з двома коридорами — по одному вчені запустили повітря без запаху, а з іншого — з запахами з попереднього експерименту. При цьому комахи не летіли по тому коридору, де був запах їх колишніх “жертв”, які “дали відсіч”.

У дослідженні наголошується, що запам’ятовувати запахи допомагає комарам дофамін — генетично модифіковані особини, у яких була ускладнене вироблення цього гормону, та не розрізняли аромати.

Автори роботи вважають, що їх відкриття може принести велику користь медицині. Так, порушення вироблення дофаміну за допомогою генної інженерії може відучити комарів дізнаватися запахи людей і боятися різких рухів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments