Здоров'я

Часте використання смартфонів може призвести до короткозорості

Зараз мало не у половини населення є смартфони. Якщо кілька років тому користувач при користуванні звичайним телефоном рідко дивився на екран, а використовував його тільки для розмов, то зараз людина проводить як мінімум дві години на день, вдивляючись в екран гаджета і розбираючи те, що на ньому написано. Від цього, за запевненнями вчених, починається короткозорість. І чим більше часу люди проводять перед монітором, тим сильніше ця короткозорість починає прогресувати.

Таку стурбованість висловив британський професор-офтальмолог Девід Алламбім (David Allambim). Йдеться про здоров’я сучасних британських школярів та молодих людей, які є власниками просунутих у Великобританії смартфонів. Проведене дослідження показало, що найчастіше користувач тримає гаджет в 30 см від свого обличчя, а деякі взагалі в 18 см від очей. При цьому, звичайні газети або книги ці ж люди тримають, в середньому, в 40 см від очей.

Все це може неминуче призвести до того, що короткозорість буде виникати вже до 20 років. Такий процес офтальмологи називають епігенетикою або епідемією екранної короткозорості. Всім людям необхідно бути гранично уважними до свого здоров’я, інакше вже до 2033 року, коли виросте нинішнє юне покоління, у Великобританії близько 50% всього дорослого населення буде страждати від короткозорості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button