Здоров'я

Як пережити акліматизацію

Коли настає холод, хочеться відправитися туди, де тепло, однак будь-яка зміна клімату для організму стрес. Деякі переносять її легко, особливо тяжко від неї страждають діти.

Готуйтеся до відпустки заздалегідь, дотримуйтеся режиму сну, робіть зарядку, приймайте душ з почерговим застосуванням гарячої і холодної води, налягайте на сезонні овочі, фрукти. Ці правила допоможуть підтримати імунітет.

Хорошою профілактикою перед застудою, вірусними захворюваннями стануть вітаміни, які треба пити курсом, вживайте Бади, що містять вітаміни А, E, D, перед прийомом останнього необхідно здати аналіз.

Обов’язково дізнайтеся, яка різниця між часовими поясами. Обзаведіться таблеткою для сну. Щоб легше перенести тимчасову різницю, лягайте спати пізніше. Спочатку на годину, потім на 2 і так дійдіть потрібного часу. Опинившись у чужій країні, спочатку відмовтеся від важкої їжі, приймайте таблетки мелатоніну за півгодини до сну, не наїдайтеся на ніч.

Акліматизація проявляється під виглядом ГРВІ на 2-3 доби, починає боліти голова, горло, слабкість, втома. Не лякайтеся, головне не вживайте антибіотики та інші ліки. На початку відпочинку не пускайтеся в усі тяжкі, не пийте алкоголь, не налягайте на місцеву кухню, більше розслабляйтеся. Після звикання почніть плавати. На сонці засмагати до 12 і після 16 годин.

Здорова людина переносить погодні зміни краще, ніж той, хто страждає серцевими хворобами. Хорошою профілактикою стане обливання, дозволяється перед відпусткою відвідати солярій, не більше двох разів, тому що він погано впливає на організм в цілому.

Не забудьте захопити з собою препарати від алергії, знеболюючі, від застуди, дезінфікуючі засоби, таблетки від розладу ШКТ.

Візьміть із собою захисні засоби від сонця SPF, доглядову косметику для шкіри і волосся. Спочатку наносьте засоби з високим захистом, поступово переходячи до 20-30. За місяць до відпочинку не використовуйте скраби і засоби з кислотами, краще займіться її зволоженням. Волосся не менше потребує зволоження, оскільки на сонці вони сохнуть, живіть їх олією.

Беріть засоби, перевірені часом, на відпочинку експериментувати не варто. Підготуйте шкіру до сонця за допомогою сироватки з антиоксидантами. Почніть вживати екстракт з виноградних кісточок, вітамін Е, що сприяють захисту мембран клітин від вільних радикалів, які є згубними.

Дорогі читачі, акліматизація – це сильний стрес, однак, лікарі говорять про те, що до неї можна підготуватися і звести до мінімуму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments