Наука

Частинки золота допомагають діагностувати рак за 10 хвилин

Новий аналіз крові може допомогти діагностувати рак всього за 10 хвилин завдяки крихітним фрагментам золота, повідомляють учені з Центру персоналізованої наномедицини Університету Квінсленда. За словами медиків, частинки золота можна використовувати для виявлення залишків ракових клітин в організмі без необхідності проводити біопсію.

В ході випробувань дослідники виявили, що клітини раку молочної залози, раку передміхурової залози і молочної залози мають унікальний «підпис» – групу молекул ДНК. Ці молекули складаються в структури, які мають здатність прилипати до золота, тому їх можна виявити, використовуючи дорогоцінний метал. Завдяки цим властивостям молекул новий аналіз крові може діагностувати рак, позбавляючи людей від хворобливих біопсій, при яких потрібно вилучення зразків органів або тканин для перевірки наявності ракових клітин. За словами експертів, дана розробка може стати революцією в діагностиці раку.

Аналізи крові на рак стали можливими тоді, коли вчені усвідомили важливість вивільняючих фрагментів ДНК після загибелі ракових клітин. Ці фрагменти переносяться в кровотік, де їх можна ідентифікувати. Тепер вчені виявили, що зразки молекул, прикріплених до ДНК і контролюючих активність генів, які відрізняються в різних ракових клітинах. Так, замість рівномірного поширення, як у звичайних клітинах, вони утворюють групи і вивільняються в кров, де їх можна виявити за допомогою золота.

Золоті наночастинки містилися в розчині, який червонуватого кольору перетворювався в синій, якщо в крові були виявлені здорові клітини, але не змінював колір в присутності ракових клітин. Отримані результати є досить перспективними, тим не менш, їх ще належить перевірити в більш великих дослідженнях.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button