Наука

ШІ пророкує розвиток деменції за два роки до появи хвороби

Штучний інтелект може передбачити, у яких пацієнтів спеціалізованих клінік розвинеться деменція протягом двох років.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Використовуючи дані більш ніж 15 300 пацієнтів у США, вчені з Університету Ексетера провели дослідження. Їх робота показала, що машинне навчання може точно передбачити, у кого з пацієнтів розвинеться деменція. Штучний інтелект виявляє приховані закономірності в даних і робить висновок про те, хто з людей піддається найбільшому ризику. Дослідження, опубліковане в Jama Network Open і фінансується Alzheimer’s Research UK, також показало, що алгоритм виявляє помилкові діагнози.

Вчені проаналізували дані людей, які відвідували мережу з 30 клінік пам’яті Національного координаційного центру по боротьбі з хворобою Альцгеймера в США. На початку дослідження учасники не мали слабоумства, хоча у багатьох з них були проблеми з пам’яттю або іншими функціями мозку.

Експеримент проводили з 2005 по 2015 рік. Кожен десятий учасник (всього 1 568 пацієнтів) отримав діагноз деменція протягом двох років після першого відвідування клініки пам’яті. Дослідження показало, що модель машинного навчання може передбачити нові випадки захворювання з точністю до 92%.

Також вчені виявили, що близько 8% (130 пацієнтів) діагнозів деменції виявилися помилковими. Моделі машинного навчання точно ідентифікували більше 80% цих суперечливих випадків. Штучний інтелект може не тільки передбачити, кому буде поставлена деменція, але і підвищити точність цих діагнозів, які поставили лікарі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments