Всесвіт

Вчені: Надмасивна чорна діра може «проковтнути» Землю в найближчі роки

Вчені зробили заяву, що надмасивна чорна діра діаметром в мільярди кілометрів може «проковтнути» Землю в найближчі роки. Інформацією поділилося видання Express.

Ученые: Сверхмассивная черная дыра может «проглотить» Землю в ближайшие годы

Вчений Фабіо Пакуччі детально описав, як величезна структура виростає в розмірах, прямим чином ковтаючи матерію і зливаючись з іншими чорними дірами, з якими вона вступає в контакт. В даний час для Землі дана область простору-часу не представляє небезпеки, оскільки планета обертається на безпечній відстані від «космічного монстра». Ситуація може змінитися в тому випадку, якщо Чумацький Шлях зіткнеться з іншою Галактикою, направивши Землю в надмасивну чорну діру.

«Ніщо на світі не здатне рухатися так швидко, включаючи швидкість світла, щоб уникнути гравітаційного тяжіння чорної діри, коли вона проходить певну межу, так званий «горизонт подій». Вона настільки велика, що перевищує розмір Сонця в мільярди разів. Небезпека полягає і в тому, що такого порядку чорні діри не блукають у космічному просторі, вони знаходяться в самому центрі Галактик. Не варто сподіватися на стабільність орбіти нашої Сонячної системи в 25 000 світлових років від неї. Все може змінитися», – попереджає вчений.

Варто відзначити, що Пакуччі водночас дає сприятливий прогноз, щодо зіткнення з Галактикою Андромеди, яке, найімовірніше, відбудеться через 4 мільярди років. Не виключено, що для Землі це матиме непередбачувані наслідки. За його словами, чорні діри можуть володіти не тільки руйнівні властивості, оскільки грали важливу роль при формуванні гравітаційно-пов’язаних систем з зірок і зоряних скупчень. Завдяки їм Всесвіт став настільки яскравим і загадковим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button