Екологія

Чайний гриб очищає воду не гірше за штучні фільтри

Вчені Технологічного університету Монтани в США вивчали природні матеріали, здатні фільтрувати воду, і в ході експериментів з’ясували, що мембрани, вирощені з культур чайного гриба, чудово справляються з цим завданням, передає ecosphere.press.

Image from Canva

Вчені взяли по 20 літрів води з американських водойм — річки Біг-Хол та водосховищ Бейсік-Крік та Молтон і пропустили їх через фільтри на основі чайного гриба та звичайних полімерних матеріалів.

Результат дослідження показав, що найчастіше натуральний фільтр набагато краще справляється з очищенням рідини від небезпечних мікроорганізмів. Пластикові фільтри ефективно очищали воду, але згодом їх мембрани забилися і покрилися плівкою з олій та живих мікробів. У такому разі мембрану заведено змінювати, інакше фільтр почне навпаки забруднювати воду.

У випадку з фільтром з чайного гриба ситуація була схожою – він так само забився, – проте все одно набагато ефективніше очищав воду. Чайний гриб виявився стійкішим до утворення біоплівок, що дозволило фільтру служити довше.

Дослідники встановили, що вся справа в бактерії класу Acetobacteraceae, з яких переважно складається чайний гриб. Вони здатні утворювати оцтову кислоту, що знищує шкідливі мікроорганізми.

Мембрани з чайного гриба можуть стати дешевою та екологічною альтернативою звичайним фільтрам для води. Особливо натуральні фільтри можуть стати в нагоді в бідних країнах, де населення змушене споживати брудну воду через відсутність штучних фільтрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button