Екологія

Будинок з водоростей в Німеччині

У Гамбурзі побудована перша в світі будівля, яка отримує енергію, необхідну для опалення та кондиціонування, виключно з водоростей.

Дві стіни — південно-східна і південно-західна — 15-квартирного будинку, зведеного в німецькому місті Гамбурзі, покриті 129 акваріумами з водоростями, що служать єдиним джерелом енергії для опалення та кондиціонування будівлі, яка отримала назву Bio Intelligent Quotient (BIQ) House.

Водорості, витягнуті з Ельби, яка протікає неподалік, поміщені в плоскі акваріуми з автоматизованими системами подачі поживних речовин і вуглекислого газу. Кожен з резервуарів закріплений на зовнішньому каркасі і може повертатися услід за сонцем, подібно до того, як це роблять сонячні колектори.

15-05-16-foto-600x446-1

У літній період, під час активного росту і розмноження водоростей, біля будівлі з’являються природні напівпрозорі віконниці, які захищають його від палючого сонця і зовнішнього шуму. Надлишок тепла передається сольовому розчину, який зберігається в підвалі, і може бути використаний пізніше.

Коли кількість водоростей в резервуарі досягає певної межі, частина їх надходить для переробки всередину будівлі і перетворюється на біопаливо, спалювання якого забезпечує опалення в зимовий період.

На будівництво BIQ House пішло 3 роки і близько 5 мільйонів євро. Це одна з 16 будівель, будівництво яких фінансується групою компаній Internationale Bauausstellung (IBA), яка вирішила довести, що існують економічно ефективні способи створення «зелених» будинків.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button