Екологія

В Австралії побудують перші в світі поселення, які на 100% живитимуться енергією сонця (відео)

В Австралії, де активно розвивається сонячна енергетика, побудують житлові райони, для електропостачання яких буде використовуватися виключно енергія сонця.

Перше автономне в плані електроживлення поселення – Songbird Housing Development – зводиться в Окслі, західному передмісті міста Брісбена, штат Квінсленд. Реалізацією проєкту займається компанія Natural Solar, яка активно співпрацює з місцевим урядом і Tesla. Аналогічний проєкт за підтримки Міністерства економічного розвитку Квінсленда реалізують в Карселдіні, північному передмісті Брісбена.

До складу «сонячного» району Окслі увійде мікромережа з 83 будинків. У кожному з них розмістять фотоелектричні системи потужністю 6,2 кВт (17 фотомодулів по 365 Вт кожен) і акумуляторну батарею Tesla Powerwall 2 ємністю 13,5 кВт • год.

Як очікується, така система забезпечить вироблення в середньому 9 тисяч кВт • год енергії щорічно, що відповідає приблизно 120% від потреб домоволодіння. Це зробить Songbird Housing Development повністю незалежним від електрики із загальної мережі і дозволить продавати надлишок електроенергії, що принесе додатковий прибуток. Кріс Вільямс, генеральний директор Natural Solar, розповів:

«Natural Solar пишається тим, що співпрацює з урядом Квінсленда і Tesla, щоб втілити в життя цю видатну концепцію будинку з сонячними батареями і акумуляторами. Домовласники в Songbird Housing Development в Окслі можуть розраховувати на економію до 2100 доларів в рік і окупність всього за 5 років, до того ж Tesla Powerwall забезпечить резервне живлення навіть під час відключення електроенергії. Цей проєкт є першим у своєму роді, він зможе працювати в гармонії з електромережею, забезпечуючи можливість створення віртуальної електростанції ».

Крім сонячних панелей і акумуляторів, у всіх будинках Songbird Housing Development встановлять систему гарячого водопостачання з тепловим насосом, кондиціонер з керуванням по Wi-Fi і обладнання для зарядки електромобілів.

«Сонячний» район в Окслі стане частиною австралійської системи віртуальних електростанцій. Над організацією однієї з них вже працює Tesla. В її плани входить оснащення сонячними батареями і акумуляторами Powerwall як мінімум 50 тисяч житлових будинків Австралії. В результаті вийде «розумна» мережу потужністю 250 МВт, здатна зберігати близько 675 МВт • год електроенергії в резерві.

Джерело: statements.qld.gov.au

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button