Земля

Ченці з монастиря в Кенті не поступалися вікінгам ціле століття

Вікінги були професійними військовими, але мирні ченці зовсім не були беззахисними овечками. Вони протистояли вікінгам ціле століття

Археологи Університету Редінга дійшли висновку, що монастир Лайміндж, Кент, Великобританія зазнавав неодноразових нападів, але чинив опір руйнуванню майже століття завдяки ефективним оборонним стратегіям, прийнятим церковними та світськими правителями Кента.

Фундамент апсиди. Розкопки монастиря Лаймідж, Кент, Великобританія. Gabor Thomas

Лайміндж – монастир в Кенті на південному сході Великобританії знаходився на передньому краї боїв англійців з вікінгами. За словами археологів з Університету Редінга, монастир зазнавав неодноразових нападів, але чинив опір руйнуванню майже століття, завдяки ефективним оборонним стратегіям, прийнятим церковними і світськими правителями Кента.

Нове дослідження було представлено після детального вивчення археологічних та історичних даних доктором Габором Томасом з кафедри археології Університету Редінга.

“Зображення нещадних вікінгів, які вбивають безпорадних ченців і черниць, базується на письмових джерелах, але уважне вивчення доказів показує, що монастирі були більш стійкими, ніж ми могли б очікувати», — говорить доктор Томас.

Монастир розташований в прибережному районі Кента, який взяв на себе всю тяжкість набігів вікінгів в кінці VIII і початку IX століть. Археологічні дані свідчать про те, що монастирська громада в Лаймінджі не тільки пережила ці напади, але й повністю відновилася.

Під час археологічних розкопок між 2007 і 2019 роками археологи виявили основні елементи монастиря, включаючи кам’яну каплицю в його центрі, оточену дерев’яними будівлями та спорудами, де монастирська братія жила своїм повсякденним життям. Радіовуглецеве датування порізаних кісток тварин, викинутих як сміття, показало, що вони датуються двома століттями після заснування монастиря у другій половині VII століття. Монастир продовжував жити і в VIII і в IX століттях.

Передбачувана реконструкція інтер’єру монастирської церкви із зображенням потрійної Аркади. Centre for the Study of Christianity and Culture, University of York.

Історичні записи, що зберігаються в Кентерберійському соборі, показують, що після рейду в 804 р.н. е. монастирській громаді в Лаймінджі довелося шукати притулку у відносній безпеці огородженого притулку Кентербері, колишнього римського міста, адміністративної та церковної столиці англо-саксонського Кента.

Але зібрані доктором Томасом показують, що ченці не тільки повернулися, щоб відновити своє поселення в Лаймінджі, але й продовжували жити і будувати протягом декількох десятиліть протягом IX століття. Датовані артефакти, такі як срібні монети, виявлені на цьому місці дають уявлення про відновлення чернечої громади.

Доктор Томас каже:

“Це дослідження малює більш складну картину життя монастирів у ці неспокійні часи. Судячи з усього, монастирі були більш стійкими, ніж зазвичай їх зображують в популярних хроніках про набіги вікінгів. Але сили ченців до кінця IX століття були вже на межі. Коли англосаксонський король Альфред Великий був залучений в гострий конфлікт з арміями вікінгів, територія монастиря, мабуть, була повністю занедбана. Це було пов’язано з постійним тривалим тиском вікінгів, які діяли в південно-східному Кенті у 880-х та 890-х роках».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button