Всесвіт

Опублікована карта всієї матерії Всесвіту: вчених здивувала “космічна нестиковка”

Співробітники Чиказького університету і Національної прискорювальної лабораторії імені Фермі випустили одну з найточніших карт розподілу матерії у Всесвіті.

Коли Всесвіт зародився, матерію “викинуло назовні” і з неї поступово з’явилися планети, зірки і галактики. Ретельно складаючи нову карту, вчені намагаються зрозуміти еволюцію космосу. Для цього вони об’єднали дані двох потужних телескопів — Dark Energy Survey і South Pole Telescope, в аналізі взяли участь понад 150 дослідників. Результати опубліковані в трьох статтях у журналі Physical Review D (перша, друга, третя).

The Dark Energy Survey протягом шести років спостерігав небо з вершини гори в Чилі, а South Pole Telescope шукає слабкі сліди радіації, які все ще подорожують по Всесвіту з моменту її зародження. Поєднання двох різних методів спостереження за небом знижує ймовірність того, що результати будуть спотворені помилкою в одному зі способів вимірювання. Наклавши карти неба з телескопа Dark Energy Survey і South Pole Telescope, вчені склали карту того, як розподіляється матерія. Це має вирішальне значення для розуміння сил, що формують Всесвіт.

Наклавши карти неба з телескопа Dark Energy Survey (ліворуч) і телескопа South Pole Telescope (праворуч), вчені склали карту того, як розподіляється матерія. Це має вирішальне значення для розуміння сил, що формують Всесвіт. Фото: Юкі Оморі

Один з основних висновків вчених – в нинішньому Всесвіті флуктуацій трохи менше, ніж передбачала стандартна космологічна модель. Іншими словами, фізики виявили “космічну нестиковку”, виявилося, що Всесвіт менш “грудкуватий” і згрупований в певних областях, а не розподілений рівномірно.

LambdaCDM – скорочення від Lambda-Cold Dark Matter, сучасна стандартна космологічна модель, в якій просторово-плоский Всесвіт заповнений, крім звичайної баріонної матерії, темною енергією і холодною темною матерією.

Тепер вченим належить знайти відсутній елемент, який пояснить розподіл матерії у Всесвіті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button