Технології

Черевики-поводирі попереджають сліпих про перешкоди за допомогою ультразвуку і камер

У взутті InnoMake, виробленої австрійським стартапом Tec-Innovation, використовуються ультразвукові датчики, які попереджають сліпих користувачів про перешкоди на їхньому шляху. Незабаром взуття оснастять вбудованими камерами.

Взуття InnoMake оснащена встановленим на носкові модулем датчика наближення, який працює за принципом ехолокації. Це спосіб, за допомогою якого положення об’єкта визначається за часом затримки повернень відбитої хвилі. Цей же датчик приймає відбиті хвилі від перешкод на шляху.

Таке взуття виявляє потенційні перешкоди, розташовані на відстані до 4 метрів перед користувачем. Людина отримує попередження через систему тактильного зворотного зв’язку, а також за допомогою звукового сигналу зі смартфона, який підключений по Bluetooth. Крім того, світлодіоди на кожному датчику можна налаштувати так, щоб вони блимали при виявленні перешкоди.

Взуття розроблене у співпраці з Австрійським технологічним університетом Граца TU Graz). Зараз вчені розробляють версію знімного сенсорного модуля взуття, оснащену камерою. Вихідний сигнал камери аналізується алгоритмами глибокого навчання з двох сторін.

Черевики-поводирі попереджають сліпих про перешкоди за допомогою ультразвуку і камер
Дослідник з TU Graz Девід Шінагл аналізує три знімки з камер черевика. Фото: TU Graz

Перш за все, відео використовується як доповнення до ультразвукової системи. Крім того, коли перешкоду виявлено, відео використовується для її розпізнавання. Система глибокого навчання дасть користувачеві підказку, що робити в кожній окремій ситуації. Чи може людина обійти, наприклад, камінь або варто змінити маршрут, щоб не зіткнутися зі стіною.

Нові сенсорні блоки, пов’язані з додатками, обмінювальними даними через інтернет. Таким чином, будуть створені «карти перешкод» різних міст для сліпих людей.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button