Технології

Старі родовища можна перетворити в джерело літію: інженери показали, як це зробити

Канадська компанія провела випробування недорого методу для вилучення літію з солоних розчинів з низькою концентрацією металу.

Image by onlyyouqj on Freepik

Канадська компанія Volt Lithium розробила і провела пілотні випробування нового недорогого методу вилучення літію. Метал, критично важливий для сучасних акумуляторів, отримали з соляних розчинів з низькою концентрацією. За допомогою цього методу старі нафтові родовища можна перетворити у виробництво з видобутку металу.

Традиційна технологія вилучення літію з солоного розсолу підземних вод — викачати його з-під землі, а потім помістити в гігантські ставки на поверхні. Протягом тривалого часу (близько року або навіть більше) на такому виробництві відбувається поступове випаровування води, поки концентрація літію не досягне високого значення, достатнього для осадження за допомогою хімічних реагентів.

Дослідники продемонстрували можливість використання альтернативної технології — прямого видобутку літію. Цей хімічний процес включає додавання в розсіл високоселективної абсорбуючої молекули, яка вловлює літій і швидко відокремлює його від води, в процесі видаляючи домішки. В результаті для видобутку потрібно не рік, а близько години. При цьому, за заявами розробників, з розчину витягується в два рази більше металу.

Технологія прямого видобутку літію. Зображення: Volt Lithium

У процесі пілотних випробувань компанії вдалося витягти 90% літію з розчину з концентрацією всього 34 мг/л і 97% — при концентрації 120 мг/л. Приблизно така концентрація спостерігається в розсолі всередині старих виснажених нафтових родовищах, відзначають в компанії.

Літій-іонні акумулятори — одні з найбільш поширених типів батарей, використовуваних в різноманітних пристроях. Глобальна відмова від викопного палива і переходу на альтернативні джерела створює підвищений попит на ключовий метал для акумуляторів. Нова технологія видобутку допоможе збільшити виробництво і знизити вартість літію, впевнені в компанії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button