Земля

Через 50 років після знищення 58 синіх китів повернулися в південну Атлантику (відео)

Міжнародна група вчених виявила повернення синіх китів, які знаходяться під загрозою зникнення у води субантарктичного острова Південна Джорджія через 50 років після того, як китобійний промисел майже повністю знищив їх популяцію.

Image by ArtTower from Pixabay

Дослідження, засноване на аналізі спостережень, фотографій та підводних звукозаписів за останні 30 років, показало, що популяція синіх китів біля островів Південної Джорджії поступово відновлюється. Це стало можливим після введення заборони на комерційний китобійний промисел в регіоні в 1960-х роках. Результати дослідження публікує журнал Endangered Species Research.

Популяція синіх китів мешкала біля узбережжя Південної Джорджії до того, як промисловий китобійний промисел в період з 1904 по 1971 роках забрав життя 42 698 особин. Більшість з них були вбиті до середини 1930-х років.

Цей вид практично зник з регіону.

І все ж, у 2020 році синіх китів спостерігали понад 58 особин.

Провідний автор дослідження Сюзанна Калдеран з Шотландської асоціації морських наук (SAMS) заявила: «Довга відсутність синіх китів в Південної Джорджії – знаковий приклад того, що та популяція піддавалася місцевій експлуатації понад той рівень, після якого вона могла відновитися. Останні кілька років ми працювали на Південної Джорджії і 2020 запам’ятається найбільшою кількістю спостережень синіх китів, ніж ми коли-небудь могли сподіватися ».

Китів виявляли як візуально, так і за допомогою акустичних методів.

“Ми дотепер не зовсім розуміємо, чому синім китам треба було так багато часу, щоб повернутися”, – твердить Сюзанна Калдеран, провідний автор дослідження

Можливості для спеціальних досліджень китів в цьому регіоні, відомому своєю суворою погодою і недоступністю, обмежені, але вони мають вирішальне значення для майбутнього управління ресурсами морів Південної Джорджії, роблять висновок вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button