Земля

Сплячий вулкан Пектусан в Північній Кореї може прокинутися

Сплячий вулкан Пектусан в Північній Кореї може прокинутися, і його виверження може стати одним з найбільш руйнівних в історії. Північно-корейські і європейські вчені вивчають священну для корейців гору, намагаючись передбачити наслідки нового виверження.

438d9011725e18ef8bedc06dd533fe82

В 969 році виверження Пектусан змінило клімат в регіоні, а на Землі з’явилося від 100 до 120 кубометрів нової вулканічної породи. Окрім інших газів Пектусан вивільнив і діоксид сірки (IV), який, потрапляючи в атмосферу, реагує з водяною парою з утворенням інших сполук сірки, багато з яких є дуже отруйними. В атмосфері ці сполуки швидко поширюються і екранують частину сонячних променів.

Міжнародна група вчених з Великобританії, Китаю, Північної Кореї і США розрахували обсягом вулканічних газів, які вирвалися на поверхню під час останнього виверження Пектусан, і на основі цього значення оцінили кількість діоксиду сірки, що потрапив в атмосферу. За розрахунками вулканологів, в X столітті викид сірчаних сполук був величезний. Однак результати розрахунків суперечать даним, які отримали гляціологи, аналізуючи давні льоди Гренландії.

Розбіжність результатів навело вчених на думку про те, що саме по собі виверження Пектусан не сильно вплинуло на глобальний клімат. В атмосферу потрапило багато діоксиду сірки, але розташування вулкана і час виверження завадили поширитися вулканічній зимі.

Корейська влада взялися за вивчення вулкана, побоюючись, що він може прокинутися найближчим часом. На початку століття навколо його кальдери (складного жерла) зафіксували складні поштовхи і провали ґрунту. Потенційно Пектусан настільки руйнівний, що північнокорейська влада змушена була піти на співробітництво з фахівцями з інших країн.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button