Екологія

Через глобальне потепління Європа може втратити шоколад і каву

Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, передбачило ризики для постачань відразу декількох продуктів харчування в Європу через кліматичну кризу. Частота засух в країнах-виробниках збільшується з кожним роком, це негативно позначиться на багатьох регіонах.

Image by Seksak Kerdkanno from Pixabay

У своєму дослідженні вчені в першу чергу відзначають каву, шоколад і пальмову олію. Автори також виявили високу вразливість соєвих бобів до кліматичних змін, а вони є основним кормом для курей і свиней в Європейському союзі (ЄС).

В останні 25 років тільки 7% від усього імпорту сільськогосподарської продукції були уразливі, проте в наступні 25 років цей показник виросте до 37%, навіть якщо викиди вуглекислого газу будуть різко скорочені. За словами авторів роботи, брак пропозиції призведе до підвищення цін.

Ще одна невтішна новина: в рамках нової роботи розглядалася лише посуха. Інші кліматичні чинники, такі як повені та збільшення чисельності шкідників, можуть погіршити ситуацію. Однак в деяких регіонах ризик посухи нижчий, а значить, потенційно вони можуть компенсувати втрату врожаю в інших областях.

«У найближчому майбутньому поставки деяких культур в ЄС можуть бути перервані через посилення посухи в інших частинах світу. Кава, какао, цукрова тростина, олійна пальма і соя є найбільш уразливими до зміни клімату », – резюмують автори.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button