Екологія

Тропічні риби мігрують через спеку

Індоокеанський малоокий групер, рідкісна тропічна риба, яка зазвичай водиться біля берегів Австралії, була помічена у водах Нової Зеландії після рекордно спекотного літа і підвищення температури вод Тасманійського моря, в трьох тисячах кілометрів від її звичайного середовища проживання в районі коралових рифів штату Квінсленд.

У Новій Зеландії це літо було рекордно спекотним, що стало причиною підвищення температури вод на 2-6 градусів.

Відповідно до цифр, оприлюдненими Національним інститутом дослідження вод і атмосфери, середня температура в січні склала 20,3 градуса, що на три градуси вище норми.

Індоокеанський малоокий групер — це кісткова риба, яка може досягати 3 метрів в довжину і важити до 600 кг, вид, який охороняється в Австралії, був помічений і знятий з шкіпером Пайхії, маленького прибережного міста на півночі країни. Цей вид риби відрізняється цікавістю, тому вони часто підпливають близько до дайверів. Крейг Джонстон, власник компанії Paihia Dive, сказав, що це велика рідкість побачити цю рибу і що у них низькі шанси на виживання, якщо температура води опускається нижче 18 градусів. «Це незвично. Я працюю в цій сфері більше 20 років, і такого сезону ще не було, це неймовірно».

Раніше води Нової Зеландії були занадто холодними для розмноження груперів, і зазвичай вони вмирали до зими.

Це не перший випадок появи австралійських морських тварин біля берегів Нової Зеландії в цьому році. Те ж відбулося і з смугастою сериолою, абудефдуфом звичайним, таїтійською бородавчотою рибою-клоуном і волосистою ціанеєю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button