Екологія

У травні зафіксовано новий максимум вуглекислого газу в атмосфері

Згідно з новим звітом, рівень вуглекислого газу в атмосфері, що зігріває планету, перевищив ключовий рубіж – більш ніж на 50% вище, ніж у доіндустріальний період.

Як повідомляє Національна асоціація океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), рівні CO2, виміряні в травні 2022 року, склав 421 ppm («частин на мільйон»). Для порівняння, до промислової революції в кінці XIX століття рівень вуглекислого газу становив 280 ppm.

У минулих роках також спостерігалися рекордні рівні викидів вуглекислого газу: у травні 2021 року показник становив 419 ppm, а в 2020 році — 417 ppm. Зростання викидів знижувався тільки на початку пандемії коронавірусу, але швидко повернувся в колишнє русло.

Річ у тім, що транспортні засоби, електростанції та промислові підприємства в усьому світі продовжують виробляти викиди, набагато випереджаючи будь-які зусилля з пом’якшення наслідків кліматичної кризи.

Зростання викидів вуглецю серйозно вплине на продовольчу безпеку людини і умови життя в деяких районах. Багато дослідників стверджують, що, якщо Земля нагріється більш ніж на 2 градуси, до 2035 року людство досягне точки неповернення.

Прогнозовані наслідки включають зростання кількості лісових пожеж та інших стихійних лих, а також збільшення чисельності деяких комах, яке призведе до підвищення ризику малярії та інших хвороб. Більше 1 мільйона видів також можуть зникнути, якщо температура продовжуватиме зростати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button