Наука

Через три роки на дні океану з’явиться морський аналог МКС

Фаб’єн Кусто — акванавт і активний захисник океану. Цікавість до морського світу йому передалося від його дідуся — легендарного дослідника океану Жака-Іва Кусто. Відданість майже сімейній справі надихнуло Фаб’єна Кусто побудувати еквівалент Міжнародної космічної станції (МКС) на дні океану!

Зовсім нещодавно спільно з промисловим дизайнером Івом Бехара акванавт представив сміливий концепт лабораторії площею 1 200 квадратних метрів під назвою Proteus. Мета такої підводної станції надати вченим (команді до 12 осіб) унікальний доступ до дна океану. На цей час планується побудувати таку лабораторію всього за три роки.

Проєкт лабораторії вийшов незабутнім. Найбільш яскравим елементом дизайну є ряд «бульбашок», які ніби налипнули на будівлю. Передбачається, що кожна така капсула буде мати різне призначення, починаючи від медичних відсіків і закінчуючи лабораторіями та особистими приміщеннями.

«Ми хотіли, щоб вона [станція] була новою і незвичною, надихаючою і футуристичною», — розповів дизайнер в інтерв’ю CNN. 

Що стосується внутрішнього обладнання Proteus, то тут команда розповідає, що на станції буде встановлена перша у світі підводна теплиця, призначена для вирощування їжі для тих, хто там знаходиться. Енергія буде надходити від поновлюваних джерел.

«Дослідження океану в 1 000 разів важливіша, ніж дослідження космосу для нашого виживання, для нашого шляху в майбутнє», — сказав Кусто. «Це наша система життєзабезпечення. Це та сама причина, по якій ми, в першу чергу, існуємо».

За даними CNN космічні дослідження отримують значно більше фінансування, ніж океанічні. І це попри те, що люди досліджували тільки близько 5% океанів Землі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments