Здоров'я

Чи потрібно жувати жуйку після їжі?

Жувальна гумка без цукру може видалити більше бактерій з вашого рота, ніж зубна нитка.

Коли ви жуєте жувальну гумку без цукру, то зберете на неї 100 млн бактерій. Це близько 10% всіх мікробної популяції у вашій слині в порожнині рота, показало недавно проведене дослідження.

1-27-01-2015-600-247

Немає жодних сумнівів у тому, що галузь з виробництва жувальної гумки переживає гостру проблему зі збутом. За останні чотири роки в США продажі жуйки без цукру впали на 11%, і ніхто не знає, чому. Швидше за все, причина – в зростаючій популярності солодкої жувальної гумки. Проблема тільки в тому, що підсолоджувачі, які містяться в ній досить небезпечні і викликають звикання.

Команда дослідників на чолі зі Стефаном Вессель з медичного центру університету Гронінгена в Нідерландах виявила, що коли ми жуємо жувальну гумку, то збираємо бактерії з усіх куточків свого рота, а потім випльовує їх разом.

[ads2] Дослідники помітили це після того, як попросили десяток студентів жувати гумку без цукру протягом від 30 секунд до 10 хвилин, а потім виплюнути її в стерильну чашку. Склад слини піддавався бактеріологічному аналізу. В ході якого з’ясувалося, що жуйка збирає близько 100 млн бактерій – 10% від їх загального числа в роті.

Щоб досягти такого ж гігієнічного ефекту іншим шляхом, потрібно регулярно використовувати зубну нитку.
Дослідники також говорять, що жувати гумку довго не обов’язково: м’ятний смак пройшов, жуйка стала позбавленою смаку – і її можна випльовувати. Ніякої кореляції з тим, як довго її жуєш, і кількість бактерій, які вона збирає, немає.

Читайте також: У стародавніх британців зуби були здоровіші, ніж у сучасних

Є ще дещо. Підсолоджувачі на кшталт ксиліту і м’яти мають антимікробні властивості. Тобто частина бактерій вони не просто не захплюють, а вбивають їх. Одне дослідження, яке, правда, частково фінансувалося Wrigley, виявило, що ефект від жувальної гумки порівняємо з ефектом, який дає нова зубна щітка, якщо чистити зуби без зубної пасти.

Важливо підкреслити, що для позитивного ефекту потрібна саме жувальна гумка без цукру: глюкоза навпаки є відмінним “паливом”, їжею для бактерій.

Натхнення: lifter.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments