Авто

Невже електромобілі шкідливіше від дизельних моторів?

Бельгійське дослідницьке агентство Transport & Environment з’ясувало, що електромобілі завдають менше шкоди навколишньому середовищу, ніж автомобілі з дизельними двигунами – навіть якщо енергію вони отримують від вугільних електростанцій.

Image by Pixabay

Електромобілі вигідно відрізняються від звичайних автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння екологічно чистою силовою установкою, яка не споживає паливо і, відповідно, не випускає в атмосферу вихлопні гази. Однак насправді все не так просто. Зростання кількості електромобілів може привести до різкого підвищення навантаження на електростанції, велика частина яких працює на газі, вугіллі та нафті.

Підвищення навантаження на електростанції неминуче призведе до збільшення обсягів викидів шкідливих речовин – вуглекислого газу, сажі та оксидів сірки. Більш того, виробництво літій-іонних акумуляторів для електромобілів не можна назвати екологічно чистим, а після утилізації такі батареї можуть забруднювати грунт шкідливими речовинами.

Дослідники з агентства Transport & Environment вирішили як слід розібратися в цьому питанні і порівняли дані про викиди електростанцій в декількох європейських країнах і на виробництві батарей для електромобілів з даними про викиди автомобілів з дизельними двигунами. Чому дизель? Тому що ці двигуни вважаються найбільш шкідливими через викиди сажі, сірчаних і свинцевих з’єднань.

Сірка і свинець обов’язково присутні в дизельному паливі в тій чи іншій концентрації, що в деяких випадках може викликати отруєння, а сажа провокує важкі легеневі захворювання. Для дослідження експерти вибрали Польщу – країну з найбільшою в Євросоюзі часткою теплових електростанцій. І вийшло, що навіть з урахуванням виробництва акумуляторів і їх подальшою утилізацією електромобілі забруднюють атмосферу на 25% менше!

Наприклад, за весь життєвий цикл дизельний автомобіль викидає в середньому 206,1 грама вуглекислого газу на кілометр шляху, а викиди електромобіля за той же період складуть 159,1 грама на кілометр в Польщі і всього 30 грамів на кілометр – в Швеції. В середньому ж в Євросоюзі електромобіль за свій життєвий цикл викидає 89,1 грама вуглекислого газу на кілометр – набагато менше, ніж дизельні двигуни.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button