Людина

Мутацій прискорюють старіння більше, ніж вважалося раніше

Дослідники з Лінчепінгського університету показали, що кількість мутацій, пов’язаних зі старінням організму, може бути на порядок більше, ніж вважалося раніше.

Image by Pixabay

Старіння – абсолютно нормальний процес для всіх складних організмів. Еволюція дозволяє живим істотам розвиватися і дає їм нові можливості, але позбавити від старіння цей процес неспроможний. Вся річ у тім, що для еволюціонування виду необхідно постійне оновлення популяції, яке можливе лише в разі смерті старих особин.

Майже 70 років тому еволюційні біологи запропонували дві теорії, що описують два різних типи мутацій, які сприяють старінню. Обидві ці групи мутацій в ранньому віці або нейтральні, або навіть вигідні для організму. Однак у міру того, як особина стає старшою, ці мутації починають сприяти старінню і смерті. Біологи досі не змогли визначити, який з двох типів мутацій робить найбільший внесок в старіння, незважаючи на безліч досліджень.

Кілька років тому вчені запропонували нову теорію, згідно з якою старіння викликане мутаціями, які не вигідні організму з самого народження. Відповідно до цієї точки зору, згубна дія таких мутацій з віком посилюється. Тепер дослідники, що опублікували роботу в журналі BMC Biology, змогли отримати нове підтвердження цієї теорії.

Для перевірки теорій автори використовували плодових мушок Drosophila melanogaster. Вчені протестували 20 різних мутацій, які помістили в генетичний матеріал мух. Для кожної окремої мутації біологи вивчали генетично змінених особин і контрольну групу. В результаті вчені змогли підтвердити теорію про зростаючий вплив спочатку негативних мутацій на старіння. Більшість мутацій негативно впливали на плодючість плодових мух в ранньому віці, і більшість з них також викликали прискорене репродуктивне старіння.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button