Поради

Чи варто переходити на Windows 8.1 64-bit

З моменту виходу 64-розрядної версії операційної системи Windows пройшло вже майже 10 років, а суперечки про необхідність переходу на неї все не вщухають. Розберемо основні переваги зміни платформи з 32-розрядної на 64-бітну і спробуємо зрозуміти, в яких випадках ви повинні задуматися про перехід на нову розрядність?

Чи варто переходити на Windows 8.1 64-bit

Першою версією Windows для персональних комп’ютерів, яка офіційно вийшла в 64-біт, стала Windows XP. У той момент, 2005 рік, система вийшла досить сирою, і не так багато програм було готових працювати в новому 64-розрядному режимі. Втім, більшість 32-бітових версій старих додатків відмінно продовжували працювати і в цій версії операційної системи. Але стабільність все одно була незадовільною.

Сьогодні майже всі процесори випускаються з підтримкою саме 64-розрядного режиму роботи. Так що якщо ваш комп’ютер вироблений 3-4 роки тому, то з високою ймовірністю процесор всередині нього вже готовий до роботи з 64-бітною версією Windows. Більшість програм обзавелися 64-бітною версією, але ви як і раніше можете використовувати 32-бітові їх релізи. Суворе дотримання розрядності версій ОС і програм потрібно в основному лише для антивірусів.

Що дасть вам перехід на 64-біт? Єдиним помітним плюсом є здатність системи працювати з великим об’ємом пам’яті, більше 4 Гб. Це дозволить додаткам на вашому комп’ютері працювати швидше. Решта переваг 64-розрядної ОС менш помітні звичайному користувачеві, і стосуються підвищення продуктивності важких програм на зразок Adobe Photoshop.

Якщо вашому комп’ютеру років п’ять і обсяг встановленої в нього пам’яті не перевищує 3 Гб, то перехід на 64-розрядну Windows вам нічого корисного не принесе. Втім, тут можуть бути варіанти. Якщо ви захочете наростити пам’ять понад 4 Гб і знайдете відповідні для вашої системи чіпи, то іншого варіанту, крім встановлення 64-бітної системи у вас немає. Тільки перед цим переконайтеся, що процесор також може підтримувати 64-розрядний режим роботи. Це можна зробити за допомогою звичайного пошуку в інтернеті. А марку процесора ви побачите у вікні про систему, що запускається клавішами Win + Pause.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button