Різне

Чим небезпечний ларингіт

laringit_250Ларингіт, гострий стенозуючий ларингіт чи помилковий круп, а попросту – набряк (стеноз) гортані, викликаний запальним процесом в ній. Серйозність ларингіту тим вища, чим менший вік дитини. У ларингіту є особливості. Перш за все, варто сказати, що ларингіт – виключно дитяча проблема. Дорослий варіант ларингіту – всього лише втрата голосу і кашель, після переохолодження, надриву голосових зв’язок криком або ураженням їх вірусами або бактеріями.

Дитяча носоглотка іноді не справляється зі своєю бар’єрною функцією і пропускає збудників далі, до гортані. Небезпека і суть ларингіту полягає в тому, що гортань немовляти, малюка до року або дитини 1-3 років має дуже маленький просвіт. І при сильному набряку він значно зменшується, виникає проблема вдиху, що супроводжується посинінням частин тіла і браком кисню. Тобто, дитина починає хрипіти і задихатися, а якщо до цього додати ще переляк, крик, плач і неможливість розуміння того, що кажуть батьки – виникає прямо таки «проблема вселенського масштабу» і, до того ж, реальна загроза здоров’ю. Все це погіршує стан. Тому найголовніше для батьків – зберігати спокій, постаратися вгамувати крихітку, не давати їй кричати – діяти грамотно і без паніки. Тоді боятися нічого.

Але, зазначимо найважливіший момент: якщо вашому малюкові немає ще року або ви стикаєтеся з ларингітом вперше, вам негайно потрібно доставити дитину в лікарню – ні в якому разі не намагайтеся дочекатися ранку! Цілком можливо, що стан малюка потребують не тільки госпіталізації, але й розміщення його в палату інтенсивної терапії. Тому бажано знати первинні симптомы ларингита у детей. Чим менший вік малюка, тим імовірніше, що рахунок буде йти на годинник або навіть хвилини.

Ларингіт у дітей – нічна хвороба, період загострення і виникнення нападів – ніч або на світанку. Вдень він не небезпечний. Хоча стеноз гортані виникає тільки в нічний час, запідозрити недобре можна і при світлі дня. Якщо стеноз трапився один раз, він може повторюватися кілька ночей підряд протягом однієї хвороби. Можливо, більше ніколи батькам з ним і не доведеться зіткнутися. Імовірність виникнення нападів зберігається до 6, іноді до 8 років. Але в цьому віці вони вже не несуть особливої ??небезпеки.

Ларингіт буває і як результат загострення алергії, як реакція на постійні подразники типу запиленого повітря або обтяженого шкідливими домішками, як ускладнення після ГРВІ, грипу і може трапитися, коли дитина візуально здорова і нічого поганого начебто не передбачається. Не обов’язкова для ларингіту та температура.

Якщо малюк переніс ларингіт в дуже ранньому віці, то не виключена хронічна картина в подальшому. Постійними супутниками батьків мають стати медикаментозні антигістамінні та протинабрякові засоби першої допомоги при набряку гортані. Як правило, якщо ларингіт у дітей набуває хронічної форми, то вже відомо, як з цим боротися. Приходить впевненість і спокій.

Ларингіт симптоми у дітей

Отже, симптоми ларингіту у дітей:

  • спочатку у може з’явитися охриплість і часткова втрата голосу;
  • пізніше голос стає надривним півнячим, в народі кажуть «начебто півневі горло передавили»;
  • наступна стадія – сильний сухий кашель, що нагадує собачий гавкіт;
  • посиніння носогубного трикутника, западання міжреберних просторів при вдиху, характерний свист при вдиху свідчать про важкий стан.

Мами, які хоч раз стикалися з ларингітом, зможуть безпомилково визначити його на слух. У тому числі вже на шляху одужання або на початковому ранньому етапі можна оцінити стан так – при плачі малюка зітхання має характерний хрипливий звук. Коли дитина маленька і часто пхикає, вередує або плаче помітити проблему легко і можна вчасно вжити попереджувальних заходів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button