Здоров'я

Чим відрізняється ГРВІ від звичайної застуди

Як відомо, ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) — це те, як найбільш часто проявляється ГРЗ (гострі респіраторні захворювання.) Будь-які ГРЗ викликані вірусами, грибками, найпростішими, бактеріями.

Таким чином, якщо говорити про ГРВІ, то симптоми групи захворювань схожі: це відчутний, гострий початок захворювання, посилення прояву симптомів протягом декількох годин; нежить, біль у горлі, кашель, або осиплий голос; підвищення температури тіла. Зараженню сприяє потраплянню частинок вірусу від хворої людини на слизові оболонки дихальних шляхів, тобто зараження може забезпечити навіть дихання.

Що стосується грипу, то це також випадок ГРВІ, який, в свою чергу, відрізняється дещо іншими симптомами. У число їх входить: підвищення температури тіла вище тридцяти восьми градусів, наявність сухого кашлю, болю в горлі.

Звичайно, у разі коливання між тим, лікувати ГРВІ, або ні, краще схилитися до першого варіанту, при цьому приступити до лікування якомога швидше. Чим раніше розпочнеться лікування ГРВІ, тим краще, бо це допоможе не тільки полегшенню, але і запобіжить ураження слизових оболонок, а це, як відомо, може врятувати від подальших ускладнень.

Як вибрати препарати? Звичайно, це залежить від локалізації запалення — носові ходи, або трахея, і т. д. Що стосується зниження температури, то деякі фахівці радять не збивати температуру препаратами, тому як підвищення температури тіла — це захисна реакція організму, яка сприяє одужанню, це природна боротьба організму проти вірусу. Однак у випадку, якщо температура приносить страждання, можна використовувати жарознижуючі засоби, у складі яких присутній, як правило, парацетамол.

Про те, що це саме ГРВІ, каже розвиток і прояв симптомів. Крім перерахованих вище ознак, можна орієнтуватися ще і по наступній інформації: найбільш сильний прояв симптомів ГРВІ припадає десь на другий чи третій день захворювання, а до п’ятого дня настає значне поліпшення. Якщо такого не сталося, наприклад, температура продовжує триматися, а загальний стан не покращується, це може свідчити про ускладнення, і в такому випадку краще звернутися до лікаря, якщо людина ще не зробила цього раніше. Буває, що викликають лікаря кілька разів, не варто боятися робити цього, адже ускладнення можуть бути непередбачувані.

Якщо говорити про знайомих всім народних засобах у разі захворювання, то думки лікарів в основному сходяться: із повною впевненістю говорити про ефективність цих методів ніяк не можна. Ба більше, про безпеку таких засобів також мало що відомо. Проте однозначно позитивний ефект принесе рясне пиття. Це пов’язано з тим, що питний режим впливає на інтоксикацію, бо здатний компенсувати зневоднення на початку хвороби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button