Земля

Вчені добурилися до антарктичного озера

Група вчених з міжнародного проекту SALSA зуміла досягти загадкового озера Мерсер, яке розташоване під льодами Антарктики на глибині більше одного кілометра.

За заявою фахівців, дослідження підлідного озера площею 140 квадратних кілометрів — одного з 400, виявлених в Антарктиці — дасть рідкісну можливість для вивчення біології та хімії найбільш ізольованих екосистем Землі.

Наголошується, що вчені змогли досягти озера за допомогою бурової установки високого тиску з використанням гарячої води. На даний момент фахівці готують апаратуру для докладного вивчення структури води озера, а також запису відео безпосередньо у водоймі.

Хоча більша частина первинних аналізів буде проводитися на місці, докладне дослідження отриманих зразків, ймовірно, займе довгі роки, відзначає портал. При цьому фахівці припускають можливість виявлення форм життя, «які не бачили Сонця століттями».

«Ми не знаємо, що знайдемо. Ми тільки вчимося, це всього лише другий раз, коли було зроблено подібне», — заявив Джон Приску, вчений з Університету штату Монтана і головний науковий співробітник SALSA.

За його словами, вивчення озера Мерсер дозволить вченим заповнити важливий пробіл у розумінні історії Антарктики.

Раніше міжнародна дослідницька група виявила під льодами Східної Антарктиди велике джерело геотермального випромінювання, яке може бути причиною танення льодовикових щитів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть