Земля

Китай створить найбільшу в світі систему оповіщення про землетруси

У Китаї ведеться будівництво найбільшою і однією з найсучасніших у світі системи оповіщення про землетруси. Завершення проекту заплановано на 2022 рік.

В даний час по всій території країни встановлюють понад 15 тисяч датчиків, які з’єднають в єдину мережу. Після підземного поштовху датчики будуть миттєво відправляти електричні імпульси в центр управління, і протягом двох секунд на телефони жителів сусідніх районів має прийти оповіщення про загрозу.

Як відзначають китайські вчені, завдяки такій оперативності у людей буде час, щоб вжити заходів обережності. Наприклад, встигнути вийти на вулицю, поки сейсмічні хвилі не дійшли до поверхні.

За словами одного з інженерів проекту Чи Шанью, китайська система по багатьох параметрам перевершує подібні розробки в Японії і на західному узбережжі США. Зокрема, вона дозволить не тільки фіксувати тектонічні зрушення, але і оцінювати можливі наслідки підземних поштовхів.

Землетрусу в Китаї відбуваються досить часто, особливо в західних районах. Найсильніший за останні десятиліття землетрус магнітудою 8,0 відбувся 12 травня 2008 року в провінції Сичуань. Майже 90 тисяч людей загинули або пропали без вісті, 374 тисячі отримали травми і мільйони залишилися без житла.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button