Людина

Чим загрожує мозку спека

Спекотна погода сприяє зниженню інтелектуальних здібностей, що підтвердила нова робота американських вчених з Гарвардського університету. Раніше подібний вплив спеки зазначався у відношенні літніх людей, але в цей раз дослідники констатували: спека пригнічує когнітивну функцію у людей всіх віків.


В публікації журналу PLoS Medicine дослідники розповіли про те, що ними ставилося завдання перевірити вплив спеки на розумовий потенціал молодих людей, для чого вони вели спостереження за життям студентів в одному з гуртожитків Бостона. Зокрема, була відібрана група з 48 осіб, половина з яких жила в кімнатах з кондиціонерами, а половина — у більш старих будинках, не обладнаних кондиціонерами.

У результаті автори проекту змогли переконатися в тому, що у людей, які були змушені жити в період посилення спеки без кондиціонерів, когнітивна функція за період спостережень значно знизилася: при тестуванні вони демонстрували більш повільну реакцію і погіршилася здатність запам’ятовувати інформацію.

Цікаво, що найсильніший спад розумових здібностей у молодих людей припав на момент, коли спека спала, і настали перші дні з більш прохолодною погодою. Вчені відзначили, що нагріваючі в жарку погоду будівлі надають на людей тепловий вплив навіть тоді, коли на вулиці вже немає виснажливої спеки. При цьому сповільнюється активність не тільки фізіологічних процесів, а й розумової діяльності – люди починають гірше міркувати і стають повільнішими, причому, це відбувається практично з усіма.

Кнопка «Наверх»
Закрыть