Людина

Перші наскальні малюнки зробили жінки

Велика частина найдавніших печерних розписів була створена руками жінок.

У неділю, 13 жовтня, стало відомо, що американські археологи досліджували сотні слідів рук у восьми печерах у Франції та Іспанії. Після ретельних перевірок вчені з’ясували, що 75 % від загальної кількості відбитків належать жінкам.
– Довгий час в літературі абсолютно необгрунтовано передбачалося, що авторами наскальних малюнків були чоловіки, моє дослідження довело, що це не так, – розповів один з учених археологічної групи Дін Сноу, який є співробітником університету штату Пенсільванія.

За словами Сноу, він зацікавився цією темою ще 10 років тому, після знайомства з роботами британського біолога Джона Меннінга, який з’ясував, що відносна довжина пальців у чоловіків та жінок відрізняється.
Згідно з дослідженнями Меннінга, вказівні і безіменні пальці жінок мають однакову довжину, а безіменні пальці у чоловіків – довші вказівних.

Незабаром після знайомства з дослідженням Джона Меннінга, Сноу знайшов у себе книгу по наскальному живопису, в якій були опубліковані фотографії зі знаменитої печери Пеш – Мерль, де залишилася велика кількість відбитків рук – один з найдавніших типів наскальних зображень.
– Я подивився на відбитки і подумав, що якщо Меннінг знає, про що він говорить, то це майже напевно жіночі руки, – зазначив Сноу.

Тому Сноу зібрав групи дослідників і попрямував вивчати наскальні малюнки. У загальній складності в дослідження включили вимірювання більше 32 слідів, у тому числі 16 з печери Ель -Кастільо в Іспанії, 6 – печери Гарга у Франції та 5 з Пеш – Мерль. В результаті Дін Сноу встановив, що 24 відбитка з 32 належать жінкам, а це становить 75 % від загальної кількості, пише журнал National Geographic.

Однак деякі вчені до відкриття Сноу налаштовані скептично. Біолог Дейл Гатрі вважає, що жіночі відбитки могли бути залишені хлопчиками -підлітками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button