Гумор

Чоловіки частіше за жінок вірять у теорії змови

Американські вчені з Делаварського університету на прикладі пандемії коронавірусу з’ясували, що чоловіки набагато більше схильні вірити в теорії змови, ніж жінки.

В рамках дослідження американські фахівці опитали три тисячі осіб, задаючи кожному з них ряд питань про популярні конспірологічні теорії стосовно пандемії коронавірусної інфекції  — наприклад, про причетність мільярдера і засновника Microsoft Білла Гейтса до поширення коронавіруса або про вплив мереж 5G на пандемію. Дослідники записували відповіді учасників, їх стать і політичні пристрасті.

Згідно з опублікованими даними, щодо ставлення до теорій змови стать має куди більше значення, ніж політичні погляди: опитані фахівцями чоловіки набагато частіше говорили, що вірять в теорію змови, ніж жінки. Наприклад, серед прихильників Демократичної партії США 32,45% чоловіків і 22,27% жінок схвалили конспірологічні теорії, а серед прихильників Республіканської партії США 48,9% чоловіків і 38,81% жінок повідомили, що вважають теорії змови про коронавірус цілком обґрунтованими.

Організатори дослідження заявили, що чоловіки і жінки по-різному переживають стрес, викликаний пандемією коронавіруса. Ключовим фактором є почуття безпорадності перед небезпекою: вчені зробили висновок, що за відсутності раціонального пояснення проблеми чоловіки частіше за жінок виявляються схильними до впливу конспірологічних теорій. Дослідники окремо відзначили, що найбільше прихильників теорій змови знайшлося серед республіканців.

Вчені пов’язують це з критикою журналістами та політичними опонентами Дональда Трампа методів боротьби президента США (теж республіканця) проти поширення коронавіруса. Вони вважають, що американці, які підтримують Трампа вважають пандемію набагато менш небезпечною, ніж його супротивники з-поміж демократів. Якби США керував президент-демократ, то набагато більше демократів повірили б у теорії змови, впевнені дослідники.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button