Земля

Голод допомагає приймати більш обґрунтовані рішення

Наш повсякденний досвід показує, що голодний шлунок робить нас більш імпульсивними, наприклад, у питанні вибору між салатом і гамбургером. Однак нове дослідження говорить про зворотне.

У своїй статті, опублікованій в журналі PLOS One, дослідники з Утрехтського університету в Нідерландах стверджують, що голод змушує нас приймати більш зважені рішення. Вчені провели три різних експерименту, що містять завдання на прийняття рішення під час голодного і ситого станів випробовуваних (2014).

Всі учасники експерименту були проінструктовані нічого не їсти і не пити (окрім води) з 11 вечора перед днем проведення випробувань. Коли ж вранці вони прибули в лабораторію, то одній групі запропонували поїсти для того, щоб позбутися від почуття голоду, а інший належало виконувати завдання на голодний шлунок. Під час двох експериментів випробувані повинні були вирішувати завдання в комп’ютерній програмі The Iowa Gambling Task, яка вимірює вміння приймати рішення, коли людина стикається з ризиком. Третій експеримент складався в роботі з запитальником, який був покликаний дізнатися здатність учасників зважувати ризики. У тестах взяло участь 81 особа.

Завдання The Iowa Gambling Task, з якою випробуваним довелося мати справу, являло собою збір карт з чотирьох різних колод. Щоразу, коли людина обирає одну з карт, що вона нібито отримує за це гроші. Мета завдання полягало в тому, щоб зібрати якомога більше грошей. Карти з двох колод відрізняються більшими грошима, але й вищими штрафами (випробуваному, звичайно ж, не кажуть, які це колоди), а значить, вони не є кращим вибором у довгостроковій перспективі.

Як повідомляють дослідники, голодні учасники експериментів частіше вибирали карти з «вигідних» колод, демонструючи прийняття розумнішого рішення. Також вони показали кращі результати в тесті з запитальниками.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button