Всесвіт

Чому ми досі не виявили інопланетян?

Введений в науковий світ фізиком Енріко Фермі однойменний парадокс звучить так: «Де все?». Якщо бути трохи конкретніше: «Де всі інопланетяни?». Оцінюючи розмір Всесвіту, кількість планет земного типу, а також ряд інших змінних, можна прийти до висновку, що в галактиці повинні існувати десятки тисяч або навіть більше позаземних цивілізацій. Проте ж, якщо інопланетяни, згідно з розрахунками, існують, чому ми ще досі не зустрілися з ними?

foto_cikavosti_02.10.2014-010-012_resized

1. Земля – ??особлива планета

Гіпотеза унікальної Землі припускає, що ланцюг подій, який створив життя на цій планеті, був настільки складним, що тільки біологічно ідеальна сукупність факторів могла б відтворити її в іншому місці. Хоча, можливо, у Всесвіті є схожі на Землю планети, та можливо, жодна з них не має відповідних умов для розвитку розумного життя.

Іншими словами, ми не зустрілися досі з інопланетянами, бо їх немає взагалі або так мало, що ймовірність налагодити з ними контакт мінімальна.

Читайте також: Керівники НАСА заявили, що в найближчі 20 років відбудеться контакт з інопланетянами

Основним фактором, який робить Землю таким гостинним місцем для життя, є властивий їй тривалий період відносно стабільних кліматичних умов, існуючий завдяки унікальній орбіті і положенню планети. При іншій відстані від Сонця і Місяця, планета, ймовірно, була б занадто гаряча або холодна, мала б недостатньо кисню або виявилася надто нестабільна, щоб мати будь-які форми життя.

2. «Вони» покинули всесвіт

Згідно гіпотезі Перевага, розумна інопланетне життя існувало в нашому Всесвіті, але, ставши одного разу настільки досконалими, її представники вважали за краще рушити назустріч кращому життю. Це може означати, що інопланетяни еволюціонували настільки, що зосередили свою увагу на внутрішньому просторі, переставши проявляти якусь активність в космосі.

Таку концепцію можна порівняти з мініатюризацією сучасних комп’ютерів. Спочатку обчислювальні машини виглядали як величезні апарати, що займають цілі кімнати, але з розвитком технологій стали стрімко зменшуватися, одночасно збільшуючи масштаби своєї складності та потужності. Прихильники гіпотези Переваги вважають, що розумне життя розвивається таким чином, що прагне до все більш ефективного використання простору, часу, енергії та матерії. Зрештою, можливо і ми будемо жити і працювати в наномасштабі, перенісши в підсумку наші технології кудись поза просторово-часовий континуум.

3. Земля не така гарна, як нам здається

Можливо, думка про те, що інопланетяни можуть бути зацікавлені в нашій цивілізації, це лише марнославство? У всесвіті можуть знаходитися набагато цікавіші місця, і розумні істоти швидше звернуть свою увагу на них, ніж на скромну Землю. Існують припущення, що інопланетянам просто немає про що розмовляти з представниками настільки нерозвиненої для них планети. Крім того, вони, ймовірно, володіють передовими технологіями, і їм не потрібні наші знання. Навіть ресурси нашої планети не є специфічними – вирішивши зібрати зразки певних мінералів або елементів, представники неземного розуму не зобов’язані відвідувати Землю: всі елементи, якими ми багаті, можна зібрати в будь-якому іншому місці в космосі.

Читайте також: Контакт з інопланетянами відбудеться в 2040-му

Крім усього іншого, незалежно від того, наскільки розвинені представники інших планет, подорожі на настільки далекі дистанції в космосі – напевно вельми трудо-і енерговитратні заходи. Які шанси, що інопланетяни вирішать витратити свої зусилля заради зустрічі саме з нами, коли в галактиці є близько 8,8 млрд схожих на Землю планет? З точки зору послідовників цієї теорії, думка, що наша планета – неодмінна мета для всіх мешканців всесвіту, подібно до ідеї геоцентризму, прихильники якого влаштовували гоніння на Галілея.

foto_cikavosti_02.10.2014-010-012-01_resized

4. Ми живемо у віртуальній реальності

Згідно гіпотезі «планетаріум», не виключено, що наш світ є формою віртуальної реальності, що дає нам ілюзію незаселеного Всесвіту. Ми не виявили позаземне життя, тому що дане поняття просто не вписано в програму нашої реальності.

Ця теорія відсилає нас до питання Декарта «Як ми можемо знати, що світ навколо нас реальний, може бути, ми – це просто мізки в чані, які думають, що живуть у реальному світі?». Перефразовуючи цей вислів в більш сучасній манері, прихильники такої теорії висловлюють припущення, що ми перебуваємо в комп’ютерній симуляції, розробленій прибульцями, здатними маніпулювати матерією і енергією в галактичних масштабах. Чому б інопланетянам не захотіти поспостерігати за нами, як за акваріумом з мурашиною колонією всередині?

5. Ми живемо в космічній глушині

Хоча розумна інопланетне життя цілком може існувати, що якщо наші планети розташовані дуже далеко одна від одної, від чого встановлення контакту виявляється нездійсненним завданням?

Читайте також: Інопланетяни: людство дике та неосвічене

Корені цієї ідеї виходять від математичної теорії перколяції, яка описує як елементи групуються в випадковому середовищі. Відповідно до цієї теорії, Всесвіт складається з ділянок з більшою і меншою щільністю розташованих в ній об’єктів. Планети, населені іншими розумними істотами, можуть перебувати у віддаленому кластері, тоді як Земля знаходиться на ізольованій ділянці.

6. Ми не зловили інопланетні сигнали (поки)

Багато вчених, наприклад, Френк Дрейк і Карл Саган, стверджують: «Відсутність доказів відрізняється від доказу відсутності». Пошуки слідів інопланетного життя стримуються відсутністю державного фінансування, яке необхідне для забезпечення вчених всім необхідним обладнанням. Історично склалося, що програми пошуку позаземного розуму змушені покладатися на радіотелескопи і інші прилади, буквально взяті в борг з арсеналу інших дослідницьких лабораторій. У подібних умовах говорити про можливість швидкого прогресу, на жаль, поки не доводиться.

7. Ми не можемо розпізнати інопланетні сигнали

Навіть якщо інші планети здатні до зародження життя, чи будуть істоти на них розвиватися аналогічно живому на Землі? Можливо, вони виявляться настільки іншими, що ми не дізнаємося або не помітимо їхніх сигналів. Подібно до того, як кажани візуалізують звукові хвилі в той час, як ми бачимо тільки світло, цілком можливо, що люди і інопланетяни мають справу з абсолютно різними системами комунікації і перцепції.

Як зазначив космолог і астрофізик Лорд Ріс: «Може, вони дивляться прямо на нас, а ми просто не помічаємо цього. Проблема в тому, що ми шукаємо щось, подібне нам, вважаючи, що інопланетяни повинні як мінімум мати щось аналогічне нашим технологіям. Я підозрюю, що форми життя і розуму можуть бути такими, які ми не можемо собі навіть уявити ».

Читайте також: Вчені: інопланетяни спостерігають за нами

8. «Вони» вже серед нас

Хоч це звучить як наукова фантастика, але багато відомих і шанованих людей впевнені, що інопланетяни вже живуть і працюють серед нас. Наприклад, колишній міністр оборони Канади Пол Хеллайер дав інтерв’ю, в якому він стверджував, що Земля населена 80 різними видами інопланетного життя. Фізик Пол Девіс з університету Арізони державного університету та доктор Роберт Трандл з Університету Північного Кентуккі висловлюють схожі думки з приводу існування інопланетян на планеті. Можливо, позиції авторитетних учених і політиків також не слід виключати зі списку можливих варіантів пояснень.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button