Всесвіт

Вчені готові знайти сліди життя на Proxima-b та в системі Trappist

Коли в 2016 році вчені відкрили систему з трьох планет в сузір’ї Водолія, в науковому світі стався справжній фурор, адже всі відкриті об’єкти своїми розмірами були дуже схожі на Землю. Через рік у системі були знайдені ще 4 екзопланети, що перетворило систему Trappist-1 в одне з найбільш потенційно населених місць, розташованих в найближчих околицях нашої Сонячної системи. З аналогічним успіхом пройшло і відкриття найближчій до Землі екзопланети — Proxima-b, розташованої всього в 4,2 світлових років від Землі в зоні населеності своєї зірки — червоного карлика. Як повідомляє портал phys.org в даний час вчені готові розпочати активний пошук інопланетного життя на далеких екзопланетах. Як саме людство спробує це зробити? Давайте спробуємо розібратися в цій статті.

Чи є життя на Проксимі Центавра?

Для того, щоб зрозуміти, чи є які-небудь ознаки життя в інших світах, астрономам необхідно з’ясувати, чи можуть її органічні складові проявитися у світловому відбитку планети. Наявність життя на тій чи іншій екзопланеті може виробляти характерну комбінацію молекул у своїй атмосфері, таким чином зрадницьки видаючи себе.

Дослідники вважають, що вже в найближчому майбутньому ми зможемо спостерігати атмосферу екзопланет з допомогою нових, складних наземних телескопів, які дозволять нам досліджувати клімат далеких світів і, можливо, визначати їх біоту. З-за того, що наша галактика буквально кишить величезною кількістю М-карликів або червоних, холодних зірок, пошук потенційно жилих планет буде розпочато, в першу чергу, саме з вивчення околиць цих невеликих за космічними мірками об’єктів.

Ученые готовы найти следы жизни на Proxima-b и в системе Trappist
Поверхня планети Проксима-b у поданні художника

У Чумацькому Шляху, нашій рідній галактиці, астрономи вже виявили понад 4000 екзопланет, деякі з яких знаходяться в зоні життя своїх зірок — області, яка забезпечує умови, придатні для існування життя.

Щоб досліджувати атмосферу цих місць, вченим потрібні нові телескопи наступного покоління, одним з яких може стати Надзвичайно Великий Телескоп (ELT), роботи по створенню якого в даний час ведуться у пустелі Атакама на півночі Чилі; очікується, що гігантський телескоп буде введений в експлуатацію в 2025 році. Згідно з планами, вчені хочуть націлити гігантський окуляр телескопа з дзеркалом, розміром приблизно в половину футбольного поля на екзопланети Proxima-b і Trappist-1e. Разом з тим, відомо, що майбутній телескоп буде мати більше ніж у 250 разів більшу потужність збору світла, ніж космічний телескоп Хаббла.

Вчені з університету Корнелла стверджують, що спектрографи з високою роздільною здатністю від ELT здатні знаходити воду, метан і кисень як для Proxima b, так і для Trappist-1e у тому випадку, якщо ці планети схожі на наш власний блідо-блакитний світ.

В даний час ми можемо тільки припускати, що найближчі світи схожі до Землі. Можливо, обидві планети володіють аналогічними земній повітряними оболонками, хоча з більшою часткою ймовірності вони являють собою всього лише випалені сонячним вітром і радіацією пустелі.

Джерело: https://hi-news.ru/

Кнопка «Наверх»
Закрыть