Людина

Що таке фантомні вібрації телефону?

Таке трапляється практично з кожним. Ви відчуваєте, що вам дзвонять, тягнетеся до телефону, а потім раптом згадуєте – він лежить в сумці. Психологи називають цей феномен фантомними вібраціями телефону і намагаються знайти йому пояснення.

В останні роки було проведено чимало досліджень, присвячених цьому явищу. Згідно отриманої статистики, близько 68% працівників медустанов потрапляють в таку ситуацію, а серед студентів показник досягає 89%.

foto_cikavosti_02.10.2014-010-013_resized

Девід Леремі, психолог з Беверлі-Хіллз, який написав докторську дисертацію на тему взаємин людини і мобільних пристроїв, зазначає: ” Фантомні вібрації – це незвичайне явище, в якому пояснюється наш тісний зв’язок з телефонами. Це частина сучасного життя і наших відносин з технологіями ”. У його дослідження 2007 року доведено, що дві третини людей оманливо чують дзвінки і почувають вібрації від телефону.

Читайте також: Мобільні телефони змінюють мозок користувачів

У здорових людей не буває галюцинацій, проте практично всі стикаються з таким оманливим почуттям. Чим воно може бути викликано?

Леремі вважає, що галюцинація – це невірний в даному випадку термін. ” Ви можете щось переплутати, але причина цього криється в зовнішніх обставинах. Подібні зорові обмани називаються парейдолії. Люди можуть, наприклад, бачити образи і картинки в хмарах. Причина криється в нашому мозку, який намагається у всьому знайти знайомі шаблони ”. Він також з’ясував, що на частоту виникнення цього явища впливає вік. У людей 20-30 років фантомні вібрації виникають частіше, так як вони провели з телефоном майже все життя, на відміну від представників більш старшого покоління.

А нейробіолог Слайман Бенсмайя з Університету Чикаго спробував знайти пояснення феномена з точки зору механіки. У нашої шкіри є два рецептора, що сприймають вібрації: чутливі тільця Мейсснера (для високих частот) і тільця Пачіно (для низьких частот). Більшість телефонів вібрують з частотою 130-180 герц, що сприймається обома рецепторами.

Читайте також: Технологічні залежності – чотири типи

” Я вважаю, що тертя тканини об шкіру стає причиною таких же вібрацій, які викликає телефон, тому у людини з’являються відповідні асоціації. Неясно, в якій саме частині мозку вони виникають. Можливо, в соматосенсорній корі або більш високій області, що відповідає за дотик, ” – каже Бенсмайя.

Натхнення: www.innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button