Поради

Чому набухають груди

Практично кожна жінка стикалася з набуханням грудей. Існує ряд причин, що сприяють наливанню грудей і її хворобливості. При цьому не завжди потрібно турбуватися.

Найчастіше груди набухає перед місячними. Це трапляється за 7 днів до місячних і пов’язано з менструальним циклом і змінами під час нього. Після овуляції в молочних залозах з’являється багато епітелію. Кров приливає до грудей, і вона збільшується в розмірі. Таким чином, молочні залози готуються до можливої вагітності.

14-12-14-foto-600x450-1

Під час місячних співвідношення прогестинів та естрогенів змінюється, і груди набувають свій первісний розмір. Перед місячними можуть з’явитися ущільнення в грудях, що утворюються через здавлювання молочних проток. Після менструації потрібно регулярно проводити пальпацію, щоб виключити наявність якогось серйозного захворювання.

Жінки, які обожнюють гостру і солону їжу, частіше за інших відчувають біль в грудях і її збільшення. Сіль затримує рідину в організмі, саме це і провокує збільшення молочних залоз. Варто стежити не тільки за своїм харчуванням, а й за якістю бюстгальтера. Надмірно тісна білизна часто стає причиною порушення кровообігу в молочних залозах. Купуйте білизну за розміром.

Після настання вагітності в крові міститься багато ХГЛ і пролактину. Дані гормони провокують набухання грудей і їх болючість. Вони стають чутливими, іноді боляче навіть доторкнутися. Організм готується до лактації.

Кілька днів до і після пологів молочні залози збільшуються. Часточки і протоки розширюються і наповнюються молоком. Збільшення залоз супроводжується болем. Після того як лактація повністю налагодиться, біль пройде. Але доведеться запастися терпінням. Цей процес може зайняти 1-3 місяці. Щоб зменшити біль і наповнення молочних залоз, потрібно регулярно робити масаж, а після годування прикладати холодні капустяні листи. Вони допомагають зменшити вироблення молока.

Коли бити тривогу? Якщо груди наливається і болить перед менструацією, а після неї біль не проходить, варто звернутися до лікаря. Якщо перед місячними ви намацали ущільнення, бажано проконсультуватися з маммологом. Навіть якщо затвердіння зникло після менструації і перед місячними знову з’явилося, це може свідчити про гормонозалежну пухлину.

Слідкуйте за своїм здоров’ям і прислухайтеся до організму. Можливо, надмірна уважність до себе дозволить уникнути страшного діагнозу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button