Поради

Як визначити позаматкову вагітність (відео)

Почути фразу «У вас позаматкова вагітність» боїться кожна жінка, яка дуже чекає дитину. За статистикою, такий діагноз ставлять всього в 2% випадків, однак від цього ніхто не застрахований. Чому так страшна позаматкова вагітність? Тому що ембріон закріплюється не на стінці матки, як годиться, а залишається в маткових трубах або ж на стінках яєчника. Крім того, що дитина не може розвиватися, це ще й загрожує життю матері. Що необхідно знати, щоб вчасно помітити ознаки і не допустити серйозних наслідків, розглянемо далі.

14-12-14-foto-600x400-1

Причини, з яких може виникнути така вагітність, досі точно не встановлені. Проте в групі ризику знаходяться жінки з наявністю хронічних захворювань органів малого тазу, після перенесених інфекцій, що передаються статевим шляхом, при наявності спайок в маткових трубах, після аборту, особливо першого. Зовсім рідкісними причинами можуть стати наявність пухлини або вроджена неправильна форма маткових труб.

Причини, за якими можна зрозуміти, що час до лікаря:

  • затримка місячних, що супроводжується болями внизу живота;
  • біль з одного боку (оскільки плід зачепився в одній з труб, то саме вона і буде турбувати);
  • різкі або ниючі болі в середині циклу внизу живота;
  • болі, що виникають при ходьбі, при різкій зміні положення тіла;
  • кров’янисті виділення, які можуть бути як яскраво-червоного, так і коричневого кольору;
  • слабкість, нездужання, запаморочення, холодний піт;
  • рясна кровотеча протягом декількох днів (в цьому випадку також потрібно терміново звернутися до гінеколога, інакше через велику втрату крові, а також ряду інших, не менш серйозних причин, жінка може померти);
  • спадковість (жінки, у матерів яких були позаматкові вагітності, набагато більше схильні до того, щоб зіткнутися з даною проблемою).

Якщо ви відчули, що щось не так, то необхідно пройти термінове обстеження. Мінімальний термін вагітності, на якому лікар може побачити позаматкову вагітність, 4,5-5 тижнів. Зробити це можна за допомогою УЗД. Додатково буде потрібно здати аналіз крові на ХГЛ (Хоріонічний гонадотропін людини), який покаже наявність гормону з плаценти. При нормальній вагітності його показник буде набагато вищим, ніж при позаматковій. Страшнішими ознаками, за якими гінеколог зрозуміє про позаматкову вагітність, є розриви маткових труб, яєчника, сечового міхура або навіть кишечника. Однак найчастішим місцем розвитку плода поза матки стають саме труби.

Що ж доведеться робити, якщо позаматкова вагітність підтвердитися? На жаль, в цьому випадку тільки оперативне та своєчасне втручання зможе врятувати життя матері. Також дуже важливо звернутися вчасно до лікаря, щоб не просто врятувати життя, а ще й врятувати внутрішні органи малого тазу, які можуть постраждати під час росту плода, адже вони не пристосовані до цього. Щоб не сталося непередбаченого, намагайтеся стежити за своїм організмом і не відкладати відвідування лікаря у випадку найменших підозр. Чим раніше виявиться вагітність, тим легше її позбутися і зберегти труби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button