Поради

Як зберегти вагітність (відео)

Довгоочікувана вагітність настала – ви тримаєте в руках позитивний тест або підтверджуюючі результати аналізів. Вже уявляєте, де поставите дитяче ліжечко, і терміново реєструєтеся на маминих форумах. Ще не встигнувши до кінця усвідомити серйозність свого становища, лікар виносить вирок «загроза переривання вагітності». Що робити і як зберегти вагітність?

14-12-14-foto-600x351-1

Щоб звести до мінімуму можливість виникнення патологічного стану під час вагітності, необхідно подбати заздалегідь про власне здоров’я, так так частою причиною самовільного викидня стають інфекційні захворювання і гормональні порушення. Звертаючись до лікаря у відділення планування сім’ї, отримуєте професійну консультацію про підготовку до вагітності, направлення на всебічні обстеження і при необхідності лікування виявлених проблем, які можуть негативно відбитися на виношуванні дитини.

До 70% випадків самовільного переривання вагітності відбувається на термінах до 24 тижнів. Основною причиною зриву вагітності вважають розвиток недієздатного, з генетичними відхиленнями плоду. Так званий природний відбір. У багатьох цивілізованих країнах вагітність терміном до 12 тижнів не зберігають, так як велика ймовірність мертвонародження або дитини з серйозними патологіями. Але бувають і інші причини виникнення загрози викидня: гормональний збій, фізіологічні дефекти репродуктивної системи, стрес і нервову напругу, інфекції (у тому числі ГРЗ та грип), резус-конфлікт матері і дитини, фізичне перенапруження і удар. У таких випадках збереження вагітності необхідно покласти на медичний персонал. При перших симптомах потрібно викликати швидку допомогу:

  • головною ознакою термінової госпіталізації вагітної є кров’янисті виділення;
  • болі внизу живота або попереку;
  • непрямою ознакою є різке зникнення симптомів токсикозу до цього яскраво вираженого;
  • в деяких випадках підвищується температура і з’являється лихоманка.

Вагітності, яка знаходиться під загрозою зриву, потрібно, що називається, «вилежатися». Обов’язковий постільний режим, ніяких різких рухів і фізичних навантажень. Уникати нервового перенапруження, хвилювання. Забороняється купатися в гарячій ванні, небажані перепади температур. Такого режиму набагато ефективніше дотримуватися в денному стаціонарі відділення патології вагітності – цілодобовий нагляд лікарів і відсутність зовнішніх подразників сприяють позитивному прогнозу.

Загроза переривання вагітності – це стан, що піддається медикаментозному лікуванню. На ранніх термінах лікарі призначають препарати, які допоможуть зняти тонус матки, уповільнити відшарування плаценти, зменшити кров’яний тиск і зупинити кровотечу. Призначають спазмолітичні свічки з папаверином, магнезію, розчин для ін’єкцій «Но-шпа», вітамінний препарат «Магне В6». Для нормалізації гормонального фону виписують препарати прогестерону. Виписати з лікарні вагітну можуть за відсутності кров’яних виділень, зняття тонусу матки і зупинки процесу відшарування плаценти, нормалізації показників аналізів та обстеження УЗД. Але весь термін жінці потрібно буде дуже уважно ставитися до образу життю і здоров’ю.

Для зменшення кровотечі рекомендують випивати відвар з кори калини, квітів календули або листя деревію. Але потрібно пам’ятати, що самолікування небезпечно як для майбутньої мами, так і для малюка. Проконсультуйтеся з гінекологом з приводу прийому фітопрепаратів та гомеопатії. Деякі жінки, які благополучно перенесли загрозу, стверджують, що не останню роль зіграло спілкування з малюком.

Прогноз лікування загрози самовільного переривання вагітності досить оптимістичний. Більшість жінок доношує малюків до терміну. Потрібно тільки поставити чітку мету і, незважаючи на всі перешкоди, прагнути до неї, налаштувавши себе на позитивний результат.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button