Аналітика

Чому я не виграю у публічних закупівлях

Людині притаманно думати, що причинами невдач є які-небудь зовнішні фактори, що не піддаються впливу. Але це лише захисний механізм нашої психіки, не більше. Якщо ви раз у раз не можете здобути перемогу як учасник тендеру в Україні, може справа в підході до цього процесу?

Типові помилки учасників торгів

Одне з найбільш значущих досягнень використання централізованої бази даних (ЦБД) для публічного розміщення держзамовлень — це приблизно рівні умови для всіх бажаючих виконати це замовлення. Отже, спираючись на власний досвід, спеціалісти SmartTender можуть одразу вказати на причини більшості невдач:

  1. Проблеми з пунктуальністю. Подавати документи невчасно — це дуже погано, оскільки Закон встановлює конкретні строки, в разі порушення яких переможець перестає бути переможцем.
  2. Невміння делегувати обов’язки. Добре, коли керівник підприємства поінформований щодо всіх бізнес-процесів, але не варто намагатись у ручному режимі контролювати і повсякденну роботу компанії, і підготовку до тендера — рук не вистачить.
  3. Невміння обирати свій аукціон. Обираючи “поле бою”, на якому пропозиція недостатньо конкурентоспроможна ще до початку торгів, учасник заздалегідь позбавляє себе можливості перемогти. Вирішити цю проблему можна не лише з допомогою експертів, а й завдяки функціоналу сучасних електронних майданчиків (ЕМ).
  4. Заниження розцінок. Опускати ціни в процесі торгів (а особливо — ще до їхнього початку) нижче прийнятних для бізнесу — вкрай погана ідея одразу з декількох причин:

? Це просто зведе нанівець вигоду для підприємства.

? Ніколи не можна передбачити, які резерви для зниження ціни є в конкурентів.

Якщо ви впізнали себе й свою компанію у наведених прикладах — це не так погано. Принаймні, тепер зрозуміло, як виправити ситуацію.

Поради, що формують вірні звички

Існуюча система закупівель Прозоро, з допомогою якої здійснюються публічні закупівлі, й так розрахована на те, аби максимально спростити життя учасникам торгів. Тому для перемоги необхідно лише довіритися їй, а також дотримуватися ще кількох простих порад:

? Підпишіться на тематичні розсилки новин і пабліки у соцмережах. Починаючи власний день за філіжанкою кави й читанням свіжих новин та гарячих пропозицій, ви завжди будете “озброєні” й попереджені.

? Користуйтесь послугами експертів. Це коштуватиме зовсім недорого, але зекономить багато часу, зусиль і ресурсів, збільшивши шанси на перемогу. Зазвичай, вірно вибраний ЕМ одразу ж зменшує кількість прикрих поразок.

? Автоматизуйте бізнес-процеси. Звичайно, навіть із електронною ЦБД ви не зможете позбутися паперової роботи. Але навіщо збільшувати (або зберігати) її обсяги в звичайних, повсякденних речах?

Як і у будь якій справі, хист приходить із досвідом. Рекомендуємо не здаватися й продовжувати шукати своє місце у новій екосистемі українських електронних торгів.

Кнопка «Наверх»