Аналітика

Збройний напад і кібератаки: прем’єр Швеції назвав головні національні загрози

Уряд Швеції представив нову стратегію безпеки, повідомляє Dagens Nyheter. Шведський прем’єр-міністр Стефан Левен, чию статтю опублікувало видання, виділив вісім загроз, на які країні потрібно звернути увагу, щоб «закласти основу безпеки». Стаття присвячена до державної конференції «Народ і оборона», що пройшла на півночі Швеції.

1aa942ec79e4cb081d08c6bbb8e0aa2f

За словами прем’єр-міністра Стефана Левена, останнім часом становище в області політичної безпеки в північноєвропейському регіоні значно погіршилося. Він пов’язує це з «незаконним приєднанням Криму» Росією і нагадує про «повідомлення про підводну діяльність в шведських територіальних водах» і «посилення військової активності навколо Балтійського моря». Крім того, у зв’язку з цим його хвилюють питання зміни клімату, а також безпеки в області інформаційних технологій. Левен також згадав про міжнародний тероризм, який все частіше спрямований проти невинних мирних жителів.

Шведський прем’єр виділяє вісім загроз, яким необхідно приділити увагу в контексті державної безпеки.

Перша загроза — військова. Левен підкреслює, що ймовірність збройного нападу на Швецію як і раніше невелика, однак, на його думку, все одно не можна виключати криз та інцидентів із застосуванням військової сили. Тим не менш, відзначає Левен, свобода від альянсів йде Швеції на благо і зміцнює стабільність і безпеку північноєвропейського регіону.

Другим пунктом Левен називає кіберзагрози і небезпеки в області інформаційних технологій. Прем’єр-міністр нагадав про повідомлення американської влади про те, що у нихє «докази, що на останні президентські вибори неприпустимим чином вплинули операції, керовані з Росії». Левен припустив, що «навіть Швеція може стати об’єктом подібної спроби вплинути» на внутрішньополітичну ситуацію.

Третя загроза — це тероризм, від якого страждають багато сусідів Швеції. За словами прем’єра, шведська стратегія боротьби з екстремізмом включає в себе заходи, спрямовані на запобігання терористичних актів, а також на ізоляцію індивідів, які перебувають у зоні ризику, перш ніж вони набудуть радикальних поглядів. Левен стверджує, що шведська поліція має для цього достатньо ресурсів і можливостей.

По-четверте, шведського прем’єр-міністра турбує організована злочинність, торгівля людьми, зброєю і наркотиками. Крім того, він згадує «якісь мережі», мета яких — вплинути на демократичні процеси в Швеції.

По-п’яте, за словами Левена, серйозні наслідки може мати загроза енергетичного постачання. Порушення постачань палива негативно позначиться на житті і здоров’ї людей і на функціонуванні суспільства в цілому. Щоб відвернути цю загрозу, Левен закликає використовувати різні види палива і знижувати залежність від невідновлюваних джерел енергії.

Шоста загроза — транспортні системи і інфраструктури. На думку Левена, особливо уразливі системи електропостачання, транспортні, інформаційні та телекомунікаційні структури, а також постачання продуктів харчування. Всі ці галузі, наголошує прем’єр, потребують особливого захисту.

Сьомий пункт — це загроза здоров’ю. Левен згадує заразні хвороби, а також інші біологічні і хімічні джерела небезпеки: бактерії, віруси, мікроорганізми і радіоактивну, біологічну й хімічну зброю.

Восьма і остання загроза, про яку говорить прем’єр, — це кліматичні зміни. Левен закликає Швецію «зіграти головну роль у міжнародній роботі щодо запобігти кліматичним змінам».

На закінчення Левен закликав шведську громадськість до пильності по відношенню до всіх цих погроз, а потім підкреслив, що основна відповідальність, звичайно, лежить на шведському уряді.

Фото: Reuters

Натхнення: inosmi.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button