Аналітика

Не посилюйте катастрофу президента Путіна

foto_cikavosti_28.07.2014-06-02Судячи з реакції на кризу в Україні, у Євросоюзу відсутня єдина зовнішня політика, пише The Independent в редакційній статті. Наприклад, ЄС суворо засудив анексію Криму, але не зміг домовитися про практичні дії, і так повторюється знову і знову. “Ми здаємося одночасно слабкими і лицемірними”, – підсумовує газета.

І все ж це, мабуть, краще, ніж одностайна позиція конфронтації, розмірковують журналісти видання. Коли лідери невірно трактують наміри один одного, є ризик загальноєвропейського конфлікту. Тим часом “політика Заходу часто не враховує те, якою мірою росіяни вважають Україну частиною своєї історичної батьківщини”, – йдеться в статті. На Заході також спантеличені популярністю Путіна і не розуміють, що росіяни переконані: НАТО і ЄС намагаються послабити Росію.

Читайте також: Чому не буде року Росії в Польші?

На думку газети, лідерам ЄС вже час спробувати поглянути на ситуацію очима іншої сторони. “Тоді вони, можливо, побачать, що підхід Путіна згубний для довгострокових інтересів Росії. Його дії зміцнили думки українців, налаштованих проти Росії”, – йдеться в статті. Є ризик, що Путін буде втягнутий в локальну війну на Східній Україні. “Знищення громадянського авіалайнера стало для Путіна катастрофою: воно відновило світову громадську думку проти нього і його підручних-сепаратистів”, – йдеться в статті.

Газета радить ЄС і його союзникам “дати Путіну простір, щоб він, зберігаючи гідність, дав задній хід і дистанціювався від громадянської війни на Україні, в якій він нічого не може виграти”.

Джерело: Independent


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button