Авто

Чому збільшилася витрата палива? Причини підвищеної витрати палива

Автомобіль – це складна система, де кожен елемент відіграє величезну роль. Практично завжди водії стикаються з різними проблемами. У когось машину веде в сторону, інші відчувають проблеми з акумулятором або вихлопною системою. Трапляється й так, що збільшилася витрата палива, причому раптово. Це вводить в ступор майже кожного водія, особливо новачка. Давайте детальніше поговоримо про те, через що це трапляється і як боротися з такою проблемою.

25-12-14-foto-600x333-2

Трохи загальної інформації

Існує величезна кількість причин і факторів, які призводять до збільшеної витрати палива. Зазвичай їх поділяють на дві великі групи:

  1. технічні проблеми авто, пов’язані із зносом, нагріванням та іншими моментами вузлів і агрегатів;
  2. людський фактор. Найчастіше паливо витрачається через агресивний стиль водіння, перевантаження, включеного світла фар і т.п.

Але незалежно від того, чому різко збільшилася витрата палива, проблему необхідно вирішувати і якомога швидше. Одна справа, якщо ви їздите на малолітражці і витрата збільшилася з 5 до 5,5 літрів на 100 кілометрів. Але зовсім інша, якщо це позашляховик або потужний седан, який споживає більше 10 літрів на сотню. В останньому випадку збільшення витрати може відчутно вдарити по кишені. Давайте розберемося з усіма причинами і спробуємо зрозуміти, як їх усунути.

Помилки електроніки

Якщо датчики показують невірну інформацію, то витрата палива може значно збільшитися. Тут навіть складно назвати якусь цифру, це може бути, як 2-3%, так і 10-15%. Несправність електронної системи управління двиуном авто може бути викликана елементарним збоєм. В результаті датчики показують неправдиву інформацію. Зокрема це стосується приладів, які відповідають за розрахунок повітряно-паливної суміші. До таких варто віднести датчик положення дросельної заслінки (ДПДЗ), а також датчик температури.

Але це ще далеко не все. Наприклад, датчик масової витрати повітря теж може відображати невірні дані. Але це найчастіше обумовлено несвоєчасною заміною повітряного фільтра, в результаті чого збільшується витрата палива. Якщо двигун отримує «бідну» паливно-повітряну суміш, то втрачається потужність, а якщо «багату», то значно збільшується витрата. Вирішити всі ці проблеми самостійно найчастіше важко, так як без діагностики це дуже трудомістке заняття. Тому якщо різко збільшилася витрата палива, їдьте на СТО і вирішуйте проблему.

Несправність інжектора і каталізатора

Якщо своєчасно не очищати форсунки двигуна, то з часом збільшиться витрата. Обумовлено це тим, що знижується ККД, а в гіршому випадку двигун починає троїти. Варто зауважити, що через забруднення форсунок погіршується якість розпилення палива, що призводить до нерівномірної повітряно-паливної суміші. Виправляється така проблема досить просто. Необхідно почистити форсунки. У більшості випадків роботу можна виконати самостійно, без сторонньої допомоги.

Каталізатор чутливий до підвищеної температури. При нормальній роботі всіх систем це досить довговічний елемент. Але при будь-яких обставин каталізатор з часом забивається, що призводить до утворення «багатої» повітряно-паливної суміші і збільшення нагрівання каталізатора. Внаслідок цього він може прогоріти, через що значно зменшується потужність двигуна і при цьому збільшується витрата палива. Коли вже потрібно буде замінити каталізатор чи прокладку до нього, зверніться в автомагазин “АвтоАзія”, де зможете придбати http://autoasia.com.ua/ та інших китайських автовиробників.

Збільшення витрати палива: причини і їх рішення

Температура двигуна теж відіграє велику роль. Причому тут є дві сторони: недостатня температура і перегрів. Ми розглянемо кожен випадок. Якщо двигун працює при 98-103 градусах за Цельсієм, то це нормально. Коли система перегрівається, паливна суміш стає розрядженою, через це знижується потужність двигуна.

Ще один момент – непрогрітий мотор. Якщо включати підсмоктування, то в циліндри подається багата паливна суміш в більшій кількості, що сприяє високій швидкості нагріву ДВЗ. Щоб ви розуміли, при температурі мотора 80 градусів за Цельсієм витрата збільшується приблизно на 20%.

Після всього вищесказаного можна зробити очевидний висновок про те, що експлуатація на короткі дистанції на холодному моторі призводить до великих витрат, ніж поїздки на великі відстані. Якщо робочої температури домогтися так і не виходить, то, швидше за все, причина в термостаті. Такого роду несправності – це серйозне збільшення витрати палива. Причини іноді криються не так глибоко, наприклад, невірна фіксація дросельної заслінки. Лікується дуже просто і швидко.

25-12-14-foto-600x401-1

Чому збільшилася витрата палива

Далеко не завжди необхідно грішити на технічну частину, іноді винні самі водії. Наприклад, агресивна їзда, яка передбачає різкі старти і гальмування, а також динамічне швидке пересування, може збільшити сумарну витрату більш ніж на 30-40%. Це стосується їзди по місту, де через кожні 300 метрів встановлений світлофор, на трасі ситуація менш трагічна. До речі, якщо вітер на дорозі зустрічний, то витрата також збільшується. Більшість експертів рекомендують закривати вікна, якщо ви їдете на швидкості вище 50 км / год. Це обумовлено тим, що погіршуються аеродинамічні характеристики авто і збільшується витрата, приблизно на 3-5%.

Світло фар і навантаження

Багато хто купує транспортний засіб не тільки для того, щоб їздити на роботу і назад, а й для перевезення різних вантажів. Необхідно відзначити, що в цьому випадку можете приготуватися до збільшеної витрати бензину. За статистикою, на кожні 100 кілограмів вантажу припадає приблизно 10% витрати палива. Якщо мова йде про багажник на даху, то його повне завантаження призводить до цифри в 40%, що вельми сумно. Ще гірше справи йдуть з завантаженим причепом, через якого замість заявлених 10 літрів на сотню доведеться витратити 15, а то і всі 16 літрів.

Ще одна з них – світло фар. Якщо при вимкненому запаленні все навантаження на себе бере АКБ, то при ревучому двигуні все це дістається генератору. Останній значно збільшує апетит двигуна. Так, постійна робота ближнього світла призводить до надмірної витрати не більше ніж на 5%, дального світла – на 10%.

Ще кілька причин і вирішення проблеми

Після заміни сайлентблоків всі автомобілісти роблять розвал-сходження. Так от, після цього заходу досить часто фахівці перетягують підшипники ступиці. Це призводить до того, що утворюється поганий накат. Звичайно, витрата сильно в цьому випадку не збільшиться, але явище дуже неприємне, тому що помітне при їзді. Ще один важливий момент – недокачані шини. Взагалі багато сказано про те, яким має бути нормальний тиск в колесах, в нашому випадку він має бути не нижче допустимого мінімуму. Краще трохи перекачати, ніж їздити на спущених покришках. Хоча як зайвий, так і недостатній тиск призводить до того, що покришка зношується значно швидше. Ось ми, в принципі, і розглянули основні причини підвищеної витрати палива. Зараз ще кілька важливих деталей.

Як нормалізувати витрата

Багато хто задається цим питанням, так як воно стає особливо актуальним, особливо враховуючи сьогоднішні ціни на пальне. Є кілька рішень, які практично не вимагають ніяких зусиль від водія. Одне з них – це зняти зайве обладнання, наприклад, спойлер або обвіс, звичайно, якщо таке є. Тут справа швидше не в вазі, а в тому, що порушуються аеродинамічні показники. Мультимедійні системи, а також кондиціонери, які працюють на повну потужність, теж приводять до підвищеного «апетиту» двигуна. Так, тестування електронних систем, які тривалий час працювали на 70-100% потужності, призвели до того, що збільшилася витрата палива на дизелі приблизно на 7%, а кліматичні системи зробили витрату більше на 13%. Для багатьох ці цифри можуть здатися не такими й великими, і це правда. Але якщо скласти кілька вищеописаних факторів, то це вже не буде так непомітно. Багато хто їздить на транспортних засобах, що в середньому споживають на 15% більше палива, ніж потрібно, і не звертають на це жодної уваги

Кілька золотих правил економії

Якщо збільшилася витрата палива, необхідно усунути неполадку, а потім виконати ряд вимог, які допоможуть уникнути цього надалі. По-перше, приберіть все зайве – це поліпшить аеродинаміку і зменшить кількість витраченого бензину. По-друге, намагайтеся їздити не надто агресивно. Пуск і гальмування повинні бути плавними. Це особливо актуально на міських дорогах. По-третє, підтримуйте оптимальний тиск в шинах, і буде вам щастя. Намагайтеся прогрівати двигун не на холостому ходу, а під навантаженням. Так двигун прогріється куди швидше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button